“Tesisimiz futbola ilgiyi artırdı”

Bolu Futbol İl Temsilcisi Cemalettin Metin ile amatör ligini ve Karaçayır’da gerçekleştirilen müsabakaları konuştuk. Metin; “Burada yapmış olduğumuz tesis futbola olan ilgiyi artırdı” dedi.

 “Tesisimiz futbola ilgiyi artırdı”

ÖZEL HABER: FARUK ÇİDEM

Bu yıl ki Play-off karşılaşmalarının önceki senelere göre daha çekişmeli geçtiğini söyleyen Cemalettin Metin; “Önceki yıllarda bir takım diğerlerine fark atıp şampiyon oluyordu. Ama bu sene 3 takım şampiyonluk için ciddi mücadele veriyor. Müsabakalar da önceki yıllara göre daha kaliteli geçiyor. Bunda yeni tesislerin de önemi büyük. Yeni takımlarımız da liglere katılmaya başladı. Tesisler futbola olan ilgiyi de artırdı” dedi.

“DAHA İYİ OLABİLİRLERDİ”

BAL ligini değerlendiren Metin; “Sezon başında BAL ligini hedefleyen takımlar belliydi. Bu takımlar amatör ligde de şampiyonluğa oynuyor. Ben Kızıkspor ve Karacasuspor’dan daha iyi bir performans bekliyordum ama onlar erken havlu attılar. İstedikleri mücadeleyi gösteremediler” şeklinde konuştu.

“CEZA VERMEYECEĞİZ”

Son karşılaşmaya çıkmayan Mengenspor’a ceza vermeyeceklerini belirten Metin “Mengenspor son karşılaşmaya çıkmadı. Bolu’da takım sayımız çok az. Çok sıkışmadığımız sürece ceza vermiyoruz. Onlar da devam edeceklerine dair söz verdiler. Ama bir daha maça çıkmazlarsa önümüzdeki yıl lige katılamazlar” dedi.

“KEŞKE BARAJ MÜSABAKASI OYNASALARDI...”

BAL liginde Düzce şampiyonluğa oynuyor. Müsabakanın şehir stadında oynanması için girişimimiz oldu. Herhangi bir seyirci kısıtlaması da koymadık. Bu tür organizasyonlardan alnımızın akıyla çıkıyoruz. Tabi düzce seyircisi bolu seyircisinden farklı. Bazı tatsızlıklar yaşandı. Emniyet görevlilerimizin aldığı tedbirle olaylar büyümedi. Kıbrıscıkspor çok küçük bütçelerle BAL ligine devam etti. Keşke ligde tutunup baraj müsabakası oynasalardı sevinirdik. Ama onlara ileriki süreçte başarılar diliyorum.

“GRUP FİNAL MÜSABAKALARI ALMAK İSTİYORUM...”

Bizim Ankara’daki Futbol Federasyonu ile ilişkilerimiz çok iyi. Bazı görüşmeler sonucunda U15 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe müsabakalarının Bolu’da oynanmasını sağladık. Ankara, Düzce, Sakarya, Kastamonu’dan gelen takım idarecileri ve yöneticiler buraya hayran kaldılar. Tabiî ki noksanlarımızda var bunları bitirmek için de çalışıyoruz. Çok iyi bir organizasyon oldu. Buradan giden herkes bize teşekkür ettiler. İlerleyen zamanlarda burada daha fazla grup müsabakaları almayı istiyoruz. En çok istediğim ise Grup Final Müsabakaları almak. O müsabakalara Federasyon Görevlileri ve en son Elit 4 takım geliyor. Bu müsabakalar daha heyecanlı geçiyor.

“GELİN MİSAFİRİMİZ OLUN”

Bu hafta sonu Boluspor’un milli maç nedeniyle müsabakası yok. Burada Pazar günü amatör müsabakaları ve Boluspor’un yaş grubu müsabakaları olacak. Havalar da güzel, sporseverler gelsin, bizim misafirimiz olsunlar ve burada gerçekleştirilen güzellikleri görsünler.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2015, 19:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128