TOSFED Trial Kupası’nın 6.ayağı Bolu’da

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde düzenlenen "TOSFED Trial Kupası 4. Ayak Yarışları" sona ererken, 6.Ayak Yarışları’nın Bolu’da yapılacağı açıklandı.

 TOSFED Trial Kupası’nın 6.ayağı Bolu’da

Vezirköprü Off-Road Kulübü tarafından Kunduz Ormanları’nda organize edilen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen yarışlarda off-road tutkunları Kunduz Yaylası’nı doldurdu. Bu yıl ilk defa Türkiye’de ulusal düzeyde yapılan yarışlar altı ayaktan oluşuyor. Bursa, İstanbul ve Düzce ayaklarından sonra Vezirköprü Kunduz Ormanları’ndaki 4. ayak, tamamlandı. Zorlu doğa koşullarında, 11 ekip ve 22 arazi aracının yer aldığı yarışma, izleyicilerden büyük ilgi gördü. Zaman zaman sürücülerin zor anlar yaşadığı yarışmada 2B kapı numaralı aracın devrilmesi izleyicilere korku dolu anlar yaşattı. Kaza sonrası devrilen araç düzeltilerek yarışmaya devam etti. 2014 sezonunda TOSFED Kupası adıyla ulusal bir kimlik kazanan trial yarışlarının 2. etabında sürücüler Selim Ustaoğlu, Tolga Çelik yardımcı pilot Oktay Gündoğdu, Cevher Karacabey’den oluşan İkizler takımı 1. oldu. İkinciliği Kaaan Sayın, Okan Sayın, Ali Demirayak ve Cemafer Bulut’tan oluşan BAKS Teleferik takımı elde etti.

BURSA’DAN SONRA BOLU

Yarışma Direktörü Metin Yılmaz, yaptığı açıklamada, “TOSFED Trial Kupası’nın bir ayağı olan Veziroff yarışı birçok kurum ve kuruluşun desteğiyle hazırlanmakta. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yakın ilgi ve desteği bu sene de önemli ölçüde devam etmekte. Yaklaşık 6 aydır bu organizasyon için hazırlandık. 2 gün süren yarışlarda izleyiciler de bizler de yarışmacılar da eğlendi. Bu yarışların 5. ayağı Bursa’da, 6 ayağı da Bolu’da olacak" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2014, 16:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan fidan
hakan fidan - 6 yıl Önce

haberdeki kişiler yanlış yazılmış.1-kağan sayın değil kaansayın.2-babası oktay değil okan.3-cemafer abinin soyadı da bult değil bulut.düzelteceğiniz için şimdiden teşekkürler.

selim ustaoğlu
selim ustaoğlu - 6 yıl Önce

hiç mi okumadan paylaşıyosunuz haberleri acaba :)

SIRADAKİ HABER

banner128