TÜFAD sorunları masaya yatırıyor

Bolu Tüfad Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Ulusan, Bolu Amatör Küme takımlarının kulüp başkanlarıyla bir araya geliyor. Başkan Ulusan gazetemize yaptığı açıklamada “‘Bolu Amatör Küme...

TÜFAD sorunları masaya yatırıyor

Bolu Tüfad Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Ulusan, Bolu Amatör Küme takımlarının kulüp başkanlarıyla bir araya geliyor. Başkan Ulusan gazetemize yaptığı açıklamada “‘Bolu Amatör Küme kan kaybediyor’ sözünden yola çıkarak, taban birlikleriyle birlikte tüm amatör küme kulüp başkanlarıyla 11 Şubat Pazartesi günü saat 18:00’de TÜFAD Dernek binamızda bir araya geleceğiz ve amatör kümenin sorunlarını masaya yatıracağız” dedi.    

 

TÜFAD yönetim kurulu Başkanı İrfan Ulusan, ‘Bolu Amatör Küme kan kaybediyor’ sözünden yola çıkarak Pazartesi günü saat 18:00’de Tüfad dernek binasında Amatör Küme takımlarının kulüp başkanlarıyla bir araya gelecek. Pazartesi günü yapılacak olan toplantıda Amatör kümenin sorunları masaya yatırılacak ve bu sorunlara kaynak bulma yoluna gidilecek.

BİZ BÜYÜK BİR GÜCÜZ AMA…

Yapılacak toplantıyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Tüfad Yönetim kurulu başkanı İrfan Ulusan “‘Bolu Amatör Küme kan kaybediyor’ sözünden yola çıkarak, taban birlikleriyle birlikte tüm amatör küme kulüp başkanlarıyla 11 Şubat Pazartesi günü saat 18:00’de TÜFAD Dernek binamızda toplantı yapacağız. Burada amatör kümenin sorunlarıyla ilgili, hem başkanların bir araya gelerek sorunlarla ilgili görüşlerini almak ve taban birliklerinin Bolu’da daha fazla sesini duyurabilmek. Kamuoyunda etkiliğini artırmak adına bir toplandı yapacağız. Burada tüm başkanların bir araya gelmesi çok önemli. Çünkü uzun yıllardır başkanlar bir araya gelemiyor. Hep aralarında rekabetten dolayı sorunlar yaşanıyor. Bunlar bir araya gelerek ortadan kaldırılabilir. Amacımız burada hem Boluspor’la hemde Belediyeyle tüm spor kulüplerinin bir araya getirerek ortak çözümler bulmak ve bu amatör sporun sesini daha fazla duyurabilmek. Burada ASKF başkanına, İl temsilcisine ve bizlere çok büyük görevler düşüyor. Özellikle antrenörler Bolu’daki amatör kümenin devamını sağlayacak faktörler. Çünkü onlar olmadan amatör küme olmuyor ve burada da onlara büyük sorumluluk düşüyor. Oyuncuları teşvik etme anlamında, kulüplerle kaynaşma anlamında büyük görevler düşüyor. Sonuçta oyuncular kulüplere gelirken, amatör kümede hocalarına bakarak gelirler. Amatör kümedeki bu kan kaybının nedenini ortaya çıkarak ve buradaki birlikteliği sağlayacak bir toplantı yapmak hepimiz için iyi olacak. Hem Boluspor’u hemde Bolu Belediyesini faaliyete geçirebiliriz. Biz aslında büyük bir gücüz ama bunun farkında değiliz amatör küme olarak. Pazartesi akşamı tüm başkanlar teşvik ederse diğer ilgilileri de çağırırsak faydalı bir toplantı olacağını düşünüyorum” dedi.

-BİR ARAYA GELMEKTE FAYDA VAR-

Amatör kümenin en baştaki sorunu finansman sorunu ve bunu sağlayacak kaynaklar yaratılabilir. Biz amatör kümeye Boluspor’un ve Belediyenin yeterli destek vermediğini düşünüyoruz. Bolu Belediyesi tüm spor branşlarında kulüplere yardımcı olursa, çok güzel şeyler olur Bolu’da. Sadece futbol anlamında konuşmuyorum, voleybol, basketbol, yüzme gibi sporları yapabilmek için desteğe ihtiyacımız var. Boluspor’un özellikle burada çok öncü olması gerekiyor. Hep almak değil de, birazda vermesi lazım. Boluspor’dan her sene onlarca oyuncu ayrılıyor ve ayrılan oyuncuları takip eden hiçbir birim yok. Bu küskün çocuklar, takip edilip, konuşulup amatör kümeye yönlendirilebilir. Her sene 15-20 iyi oyuncu dağılıyor. Bunlar hiç sorulmuyor. Bu oyuncuların takibi sağlanabilir. Sorunlar çok, eğer kaynaklarda yerine getirilirse sorunlara ilaç olabilir diye düşünüyorum. Artı büyük şehirlerde yapılan örnekler var. En son Eskişehir’de Eskişehirspor amatör küme takımlarından oyuncu aldığında kulüplere maddi yardımda bulunuluyor. Bu tür şeyler neden bizde olmasın. Bir araya gelmekte fayda var. Onun için başkanların çok acil hatta ayda bir kere toplanmalı diye düşünüyorum” diye konuştu.    

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124