Tüm maçlarda saygı duruşu yapılacak

İlimizde bugün ve yarın oynanacak tüm müsabakalarda Ankara’daki saldırılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımız için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak.

 Tüm maçlarda saygı duruşu yapılacak

TFF’den yapılan açıklamaya göre Ankara'da önceki gün bombalı bir araçla yapılan saldırı sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımız anısına, 15 ve 16 Mart 2016 tarihlerinde oynanacak tüm profesyonel ve amatör futbol karşılaşmalarında 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak.

TFF’den kınama

TFF yapılan yazılı açıklama ile saldırı kınandı. Açıklama şöyle: “Ankara'da bombalı bir araçla yapılan saldırı sonucu çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, başkentine son altı ayda yapılan üçüncü saldırıyla yıldırılmaya, bir şeylerden vazgeçirilmeye çalışılıyorsa tüm bunların nafile çabalar olduğuna olan inancımızı belirtmek isteriz. Türkiye Cumhuriyeti bölünmez bir bütündür. Türkiye Futbol Federasyonu olarak bu insanlık dışı, kalleş saldırıda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, geride kalan yakınları ve sevenlerine sabır dileriz.”

Spor Merkezi

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2016, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128