banner120

Turgut Demiral, hakemlere sitem etti

Geredespor Başkan Yardımcısı Turgut Demiral, Geredespor’un Pazar günü Sincan Belediyespor ile oynadığı karşılaşmayı değerlendirdi. Hakemlerin maçlarda çok önemli bir misyon üstlendiğini belirten Demiral,...

Turgut Demiral, hakemlere sitem etti

Geredespor Başkan Yardımcısı Turgut Demiral, Geredespor’un Pazar günü Sincan Belediyespor ile oynadığı karşılaşmayı değerlendirdi. Hakemlerin maçlarda çok önemli bir misyon üstlendiğini belirten Demiral, insanların hata yapabileceğini ama hakemlerin bu hususta daha dikkatli olmalarını istediklerini vurguladı. Turgut Demiral, 88’inci dakikada verilen penaltının penaltı ile yukarıdan aşağıya alakasının olmadığını, nitekim emeklerinin zayi olduğunu söyledi.

 

Taraftarların bol pozisyonlu, güzel bir maç izlediğini belirten Demiral, karşılaşmanın son dakikalarında çalınan penaltı düdüğüne sitem etti. Futbolcuların Pazartesi gününden itibaren Sincan Belediyespor karşılaşmasına hazırlandığını ve galibiyete kilitlendiklerini anlatan Turgut Demiral, “İlk devre oynadığımız futbol BAL Ligi futbolu değildi. İlk devre için oyuncularımız profesyonel bir takım görüntüsü içersinde sahada basan, mücadele eden bir görüntü çizdiler. Bu noktada mücadelelerinden ötürü futbolcularımı kutluyorum. Karşılaşmanın son dakikalarında futbolda olağan bir durum olarak Sincan Belediyespor takımı kalemize tam takım yüklenmeye başladı. Pozisyonları oyuncularımız çok iyi savurdu. Tam bu noktada aleyhimize verilen penaltı bu maçta ümitlerimizi yok etti.”dedi. 

HAKEM SEZMESİ LAZIMDI

İnsanlar hata yapabilirler, netice itibariyle kimse dört dörtlük değil diyen Turgut Demiral, “Ancak hakemlerimiz bu konuda daha dikkatli olmalılar diye düşünüyorum. Çünkü hakemler, oyuncuların sahada verdikleri emeklere karar veren merciler. Benim gibi düşünen yüzlerce insan gibi şunu açıklıkla söyleyebilirim; 88’inci dakikada verilen penaltının penaltı ile yukarıdan aşağıya alakası yoktu. Karşılaşmanın hakeminin oyuncunun kendisini basitçe atışını sezmesi lazımdı. Ama olmadı, bu hususta yapabileceğimiz de pek bir şey yok, karar verildi neticede. Ancak kulüp olarak bu tür hadiselerle artık karşılaşmak istemiyoruz. Çünkü bu takımın kuruluşunda büyük paralar harcanıldı. Geredespor’umuzu elbirliğiyle 3. Lig’e taşımak istiyoruz. Oyuncuların emeklerinin 88’inci dakikada bir penaltı ile heba olmasına da içim razı olmuyor. Bu hususta hakemlerimizin özellikle bizim karşılaşmalarımızda daha dikkatli karar vermelerini rica ediyorum.”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124