TURNUVA SONA ERDİ

Türkiye Cimnastik Federasyonu (TCF) tarafından organize edilen ve Bolu'da gerçekleştirilen Uluslararası Murat Canbaş Artistik Cimnastik Turnuvası sona erdi. 6 ülkenin sporcularının yarıştığı turnuvada milli sporcularımız altın madalyaları topladı.

 TURNUVA SONA ERDİ

HABER: FARUK ÇİDEM

Murat Canbaş Cimnastik Salonu'ndaki törene TCF Başkanı Suat Çelen'in yanı sıra Bolu’nun vali yardımcısı Ayhan Kartlı ve belediye başkanı Alaaddin Yılmaz ile sporcular, antrenörler, hakemler ve vatandaşlar katıldı.

 Türkiye, Irak, Suudi Arabistan, Sırbistan, Tunus ve Türkmenistan'dan katılan sporcuların tören geçişinin ardından saygı duruşu yapıldı ve istiklal marşı okundu.

TCF Başkanı Çelen, törende yaptığı konuşmada, "Bu organizasyon inşallah dünya kupası hayalimizle devam eder. İnşallah Bolu bu organizasyona sahip çıkar" şeklinde konuştu.

Bolu Belediye Başkanı Yılmaz da organizasyonun uluslararası anlamda büyüyerek devam etmesini arzuladığını söyledi. Yılmaz ayrıca Bolu’nun gelecekte her spor branşının kamp merkezi haline dönüşeceğini öne sürerek, "Bölge, olimpik tesis olarak ilan edilen bir bölge içerisinde. Yapımı devam eden yeni spor salonumuzda bir ay içerisinde tamamlanacak. Bu tesisin tamamlanmasıyla birlikte sporcularımız daha güzel bir ortamda antrenman ve maçlarını yapacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

ALNIMIZIN AKIYLA ÇIKTIK...

Uluslar arası bir turnuvanın Bolu’da gerçekleşmesi ve turnuvaya 5 yabancı ülkenin katılması şehrimiz için oldukça önemliydi. Turnuva boyunca herhangi bir aksaklığın yaşanmaması ve sporcuların rahat bir şekilde turnuvayı sonlandırmaları bu tür büyük organizasyonlar için hazır bir şehir olduğumuzun göstergesi oldu. Turnuva boyunca salondan ayrılmayan Murat Canbaş’ın annesi ve babası duygusal anlar yaşadılar. Oğullarının adına böylesine büyük bir organizasyonun Bolu’da düzenlenmesinden gurur duyan aile emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

KUPALAR VE MADALYALAR VERİLDİ...

2 gün süren ve 5 ülkeden gelen sporcuların yarıştığı turnuvada sporculara kupaları ve madalyaları verildi. Minik ve genç sporcular turnuva boyunca gösterdikleri başarılarının sonucu olarak aldıkları kupalarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler. 

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2015, 18:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128