U21 ANTRENMANLARA BAŞLADI

Geçtiğimiz sezon şampiyon olan ve Galatasaray U21 ile kupa maçı oynayan Boluspor U21 takımı hocaları Cüneyt Karakuş ile yeni sezon antrenmanlarına başladı.

U21 ANTRENMANLARA BAŞLADI

HABER: FARUK ÇİDEM

2014-2015 sezonunu teknik direktör Cüneyt Karakuş’la başarılı bir şekilde tamamlayan Boluspor U21 takımı yeni sezon çalışmalarına başladı. Karaçayır’da antrenmanlarını gerçekleştiren kırmızı beyazlı ekip sabah antrenmanında düz koşu ve pas çalışması yaptı.

2 sezondur takımın başında olan ve bu sene 3. Sezonunu Boluspor U21 ile geçirecek olan Cüneyt Karakuş ile antrenman sırasında 2015-2016 sezonu hakkında konuştuk. Dışarıdan oyuncular geldiğini ve bu oyuncuları denediklerini söyleyen teknik direktör Cüneyt Karakuş; “Futbolcuları önceden izleyerek deneme şansımız olmadı. Ya oyuncular kendileri gelip denenmek istiyor ya da sözüne ve bilgisine güvendiğimiz kişilerin yönlendirdiği oyuncuları deniyoruz. Bir grup oyuncuyu şu an antrenmanlara çıkardık bunlardan sonra bir grup daha gelecek ve içlerinden olabilir dediklerimizi değerlendireceğiz. Bizden de geçtiğimiz sezonda oynayan oyuncularımızdan çeşitli kulüplerle görüşen oyuncular oluyor. Güzel bir kadro kurmaya çalışıyoruz” dedi.

“GELEN OYUNCULARA HAYIR DEMİYORUZ...”

Denenmek için gelen oyunculara kapılarını kapatmadıklarını söyleyen Karakuş; “bize gelen hiçbir oyuncuya ilk başta hayır demiyoruz. Bakalım diyoruz, belki başkasının gözünden kaçmış iyi bir oyuncudur diye düşünüyoruz. Gelen oyuncular da bir takımın alt yapısından geliyor. İyi oyuncuları da hiçbir takım kaçırmaz tabiî ki. Bize gelen 10 oyunculardan diğer kulüplerin kaçırdığı bir tane iyi oyuncu yakalarsak şans diyoruz. Örneğin İstanbul’dan Ankara’dan oyuncu geliyor. O kadar takımın olduğu yerden oyuncu kapmak zor. Hangi kulüp es geçecek de bize gelecek iyi oyuncu. Gelenleri de burada misafir edip değerlendirmeye alıyoruz” dedi.

“3.LİG’DE OYNAMALARINI İSTERİM”

Oyuncularının çoğunun artık U21’i aştıklarını söyleyen Cüneyt Karakuş; “Kadromuzda gerçekten çok iyi oyuncular var. 3. Lig takımlarında yüzde yüz yer bulabilecek düzeyde çocuklar. Bir futbolcu direk Süper Lig oyuncusu olamıyor. Bazı aşamaları var, kendisini göstermesi gereken basamaklar var. Bu basamaklardan birisi de 3. Lig. Eğer futbolcu gerçekten yetenekliyse ve iyi çalışıyorsa 3. Lig’den yukarılara hızlı bir çıkış yakalayabilir. Ben de oyuncularımın bu kulüplerde kendilerini denemelerini isterim” şeklinde konuştu.

OYUNCULARIN TALİPLİSİ OLDUKÇA FAZLA

Son iki sezondur şampiyon olan ve Fenerbahçe,  Galatasaray gibi takımlarla kupa maçı yapan kırmızı beyazlı oyuncuların bu sene talipleri arttı.  Karşıyaka ve Bucaspor kulüpleri bazı oyuncuları kadrolarına katmayı düşündükleri ve 3. Lig kulüplerinden en az 20 tane takımın futbolcularla görüştüğü gelen bilgiler arasında.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2015, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128