Üçtaş ve Güler'e büyük ödül

Londra’da yapılan 2012 Olimpiyat Oyunları seçmelerinde Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı elde eden Artistik Cimnastik sporcumuz Göksu Üçtaş ve Antrenörü Mergül Güler’e, göstermiş...

Üçtaş ve Güler'e büyük ödül

Londra’da yapılan 2012 Olimpiyat Oyunları seçmelerinde Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı elde eden Artistik Cimnastik sporcumuz Göksu Üçtaş ve Antrenörü Mergül Güler’e, göstermiş oldukları başarılardan dolayı, Federasyonun imkânları ile Göksu Üçtaş’a 15.000 (onbeşbin) TL ve Antrenörü Mergül Güler’e de 15.000 (onbeşbin) TL ödül verildi.

 

 “İlki yaşatacak olmanın gururunu yaşıyorum”

21 yaşındaki cimnastikcimiz Göksu Üçtaş, “Şu an yaşadığım mutluluğu anlatmam olanaksız. Beklediğimden daha iyi bir performans sergiledim. 2012'ye katılacak olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu, Türk Cimnastik tarihinde bir ilk oldu. Bu ilki başarmanın gururunu yaşıyorum. Şimdi Olimpiyatlara kadar daha sıkı çalışıp ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum” dedi.

Federasyon Başkanı Atilla Görsel ise yapmış olduğu açıklamada “7-12 Ocak 2012 tarihleri arasında Londra'da yapılan 2012 Olimpiyat Oyunları 2. Seçme Yarışmaları'nda Artistik Cimnastik Sporcumuz Göksu Üçtaş Olimpiyat vizesi almış olup 2012 Londra Olimpiyatları'nda ülkemizi temsil etme hakkını kazanmıştır. Cumhuriyet tarihinde Cimnastikte ilk defa Olimpiyat Oyunlarında yer alacak olan sporcumuzu, Antrenörümüz Mergül Güler'i, Kafile Başkanımız Başkan Vekilimiz Tolga Akgün'ü ve Uluslararası Hakemimiz, Bayanlar Hakem Kurul Başkanımız Yrd. Doç. Dr. Özgür Mülazımoğlu Ballı'yı kutlar, sonucunun milletimize ve camiamıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128