UEFA Türk takımlarını haksız rekabete zorluyor

UEFA yıllardır Türk takımlarını haksız rekabete zorlamakta, başarılarını sabote etmektedir. Türk takımlarına yıllardır kendi mesai saatlerinde ve Türk oyuncusunun uyku saati olan periyotlarda maçlar oynatmaktadırlar. Örneğin...

UEFA Türk takımlarını haksız rekabete zorluyor

UEFA yıllardır Türk takımlarını haksız rekabete zorlamakta, başarılarını sabote etmektedir. Türk takımlarına yıllardır kendi mesai saatlerinde ve Türk oyuncusunun uyku saati olan periyotlarda maçlar oynatmaktadırlar. Örneğin en son Galatasaray-Schalke maçı saat 21:45, 23:30 saatleri arasında oynatıldı. Fenerbahçe-Victorya Plzen maçı da saat 22:05-23:50 saatlerinde oynatıldı. Bu saatler Türk milletinin ve oyuncusunun uyku saatleridir. Bu saatlerde Türk oyuncularının vücut bio motor sistemleri, otomatik olarak uykuya geçmektedir.  Yani kendileri ayakta dursa bile, kan, kalp, beyin, akciğer, karaciğer, hormonlar ve tüm vücut motor sistemleri otomatik olarak uykuya geçmektedir. 15 dakika dinlenme molası ise tam bir felaket olmaktadır. Bu 15 dakikalık dinlenme molası esnasında vücut bio sistemleri tam olarak uykuya dalmaktadır. 2. yarılarda vücut direnci hepten tükenmektedir.

Maçların uzatma ve penaltılara kalması ise Türk takımları için ayrı bir felaket olmakta ve maç gece 01’lere sarkmaktadır. Bu durumda Türk oyuncusuna gece yarısı top oynatılmaktadır ki, Türk oyuncularının vücut motor sistemleri uykuya geçmiş olacağından, oyuncularımızın başarılı olması mümkün değildir. Bunu son Galatasaray ve Fenerbahçe maçlarında gördük.

Bu UEFA’nın Türk takımları aleyhine bilerek yaptığı bir haksız rekabet eylemidir. Rus maçlarını ise Rusların mesai saatine çekmektedirler, aynı provokasyonu Rus takımlarına yapmamaktadırlar. 

Bünyesinde bir sürü uzman, psikolog vb kadrolara dünya kadar paralar harcayan Türk futbol federasyonu ve kulüplerimiz uyumaktadırlar. İlgililer derhal harekete geçerek, Türk çocuklarımızın ve takımlarımızın başarısını gölgeleyen bu provokasyona son vermelidirler.

 

Yazı: Muzaffer Katar (AİBÜ Öğretim Görevlisi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER