Üniversiteler arası hokey Şampiyonası AİBÜ’de başladı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen 2013 eğitim öğretim sezonu Üniversiteler arası Hokey Müsabakası, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde başladı. Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin...

Üniversiteler arası hokey Şampiyonası AİBÜ’de başladı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen 2013 eğitim öğretim sezonu Üniversiteler arası Hokey Müsabakası, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde başladı. Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin hem kadınlar hem erkekler kategorisinde temsil edileceği karşılaşmalar, 7 Nisan Pazar günü sona erecek.

 

Üniversiteler arası Hokey Şampiyonası’nda fikstür çekimi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda (BESYO) yapıldı. Programa katılan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kenan Gümüştekin, müsabakaların fair play çerçevesinde iyi ve dostça geçmesini temenni etti.

Türkiye’nin ilk hokey sahası Bolu’ya yapılacak

Gençlik ve Spor İl Müdürü Suat Çelen ise, il olarak hokey sporuna önem verdiklerini ve bu çerçevede Bolu’da uluslararası standartlarda hokey sahası için çalışma yaptıklarını belirterek, önümüzdeki yıl Türkiye’nin ilk hokey sahasına kavuşacağı müjdesini verdi.

Konuşmaların ardından Üniversiteler arası Hokey Müsabakası fikstürü belirlendi. Buna göre; Kadınlarda; “Abant İzzet Baysal, Amasya, Gazi, Gaziantep, Hacettepe, Kırıkkale ve Muğla Sıtkı Koçman üniversiteleri, Erkeklerde; “Abant İzzet Baysal, Amasya, Dicle, Gazi, Gaziantep, Hacettepe, Karamanoğlu Mehmet Bey ve Muğla Sıtkı Koçman üniversiteleri AİBÜ BESYO’da karşı karşıya gelecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128