Vali Baruş ASKF yöneticileri ile bir araya geldi

Bolu Valisi Aydın Baruş, Karaçayır Spor Kompleksinin içinde yer alan Amatör Spor Evine giderek burada Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuyöneticileri ile bir araya geldi. Ziyarette Vali Baruş Amatör Spor Evi ile sahaları gezerek, eksikler ve yapılacak işlerle ilgili de bilgi aldı.

 Vali Baruş ASKF yöneticileri ile bir araya geldi

Bolu Valisi Aydın Baruş’un Amatör Spor Evi ziyaretine İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sırrı Köstereli, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem, Bolu Merkez İlçe İl Genel Meclis Üyeleri, İl Özel İdaresi Şube Müdürleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürleri ile ASKF İl Temsilcisi Zekeriya Gökmen ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği İl Temsilcisi İrfan Ulusan katıldı.

Gerçekleşen ziyarette bir konuşma yapan ASKF Başkanı Gökmen, kendilerini ziyaret ettikleri için Vali Baruş ve tüm katılımcılara teşekkür etti. Konuşmasında Amatör Spor Evi ve sahalar hakkında bilgiler veren Gökmen, bu tesisin 2008 yılında başladığını ve Özel İdare kaynaklarıyla yapıldığını ifade ederek, Bolu'da 28 amatör kulüp olduğunu ve bunlardan 18'inin faal olduğunu ifade etti.

İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer ise burada bulunmaktan mutlu olduğunu ifade ederek, buraya sık ziyaret gerçekleştiremediklerini ama buranın sık sık ziyaret edilmesi gereken bir yer olduğunu ifade etti. Sporun temel taşının amatör sporculuk olduğuna vurgu yapan Yüceer, "Buralar amatör ruhla büyük ve özverili çalışmaların geçtiği yerlerdir. Bizde elimizden geldiğince amatör spora destek vermeye çalışıyoruz. Burası gençlerimiz için çok önemli bir yer" ifadelerini kullandı.

Kendilerinin Özel İdare destekleri ile her zaman amatör spora destek vermeye çalıştıklarını belirten Vali Baruş, “Gençlerimizinboş zamanlarını yararlı bir uğraşla değerlendirmelerini sağlamak, aynı zamanda ileride yetenekli sporcularımızın profesyonel hayata katılması yönünde çok önemli bir rol üstlenen amatör spora yönelik çalışmalarınız nedeniyle sizlere çok teşekkür ediyorum.  Özel İdare olarak her zaman amatör spora gereken desteği, tabi ki yasal sınırlar çerçevesinde, vermeye hazırız. Yeter ki amatör sporculuk ruhunu gençlerimizde yaşatalım ve geleceğin sporcularını, sağlıklı nesillerini buradan yetiştirelim. Karaçayır Spor Kompleksinde yer alan Amatör Spor Evimiz, ilimiz için gerçekten büyük bir olanak. Gençlerimizin hem zamanlarını değerlendirme hem de ilerde profesyonel sporcu olma  hayallerine ulaşma yönündeki çabalarında buradaki tesislerimiz katkı sunuyor. Burada tabi ki Bolu Belediyesinin de katkılarını unutmamak gerekir. Hep birlikte ilimizdeki spor ruhunun daha ileriye götürülmesi, sporcu sayısının arttırılması için çalışıyoruz. Şu anda İlimizde 19 bin civarında lisanslı sporcumuz var, 4 bin civarında da aktif sporcumuz var ama bunu daha ileriye götürmemiz lazım. Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğümüzün okullardaki yetenekli çocukların keşfi ile alakalı yürüttüğü bazı projeler var. Geleceğin başarılı sporcularını buralardan seçip, onları yeni yapılan tesislerimize yönlendirerek, profesyonel sporcu yetiştirilmesi hedefleniyor. İnşallah projemizi başarılı bir şekilde yürüteceğiz. Bu anlamda katkısı olan herkese teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.

Yapılan konuşmaların ardından ASKF tarafından şimdiye kadar verilen desteklerden ötürü ve ziyaret anısına Bolu Valisi Aydın Baruş ile İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer'e birer plaket takdim edildi.

Ziyaretin devamında Vali Baruş, beraberindekiler Amatör Spor Evi ile çim sahaları gezerek, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem'den eksiklikler ve yapılması düşünülen çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2016, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128