Vali Özçimen son noktayı koydu!

Bolu İl Spor Güvenlik Kurulu, Boluspor-Kartalspor maçına deplasman takım taraftarının alınmayacağı kararını verdi. Anacak daha sonra devreye giren Bolu Valisi İbrahim Özçimen “Kartalspor taraftarının güvenlik...

Vali Özçimen son noktayı koydu!

Bolu İl Spor Güvenlik Kurulu, Boluspor-Kartalspor maçına deplasman takım taraftarının alınmayacağı kararını verdi. Anacak daha sonra devreye giren Bolu Valisi İbrahim Özçimen “Kartalspor taraftarının güvenlik önemlerinin artırılması sonucunda stada alınacağı” ifade etti ve İlk Güvenlik Kurulu geri adım atarak Kartalspor taraftarının stadyuma alınacağını açıkladı. 

 

PTT 1. Lig’in 22. haftasında Boluspor'un kendi sahasında oynayacağı Kartalspor maçı öncesi rakip takım seyircilerinin stada alınmayacağı açıklanmıştı ancak devreye giren Bolu Valisi İbrahim Özçimen İl Güvenlik kurumuna itiraz ederek “Güvenlik önlemlerini artırın ve Kartalspor taraftarlarını stadyuma alın” talimatını verdi. Bunun üzerine birkez daha toplanan İl Güvenlik Kurulu, Kartalspor taraftarının stadyuma alınacağını açıkladı.

-İlk karar-

Bolu İl Spor Güvenlik Kurulu, dün yaptığı toplantıyla birlikte hafta sonu oynanacak olan Boluspor-Kartalspor maçı öncesi karar aldı. Alınan karara göre, iki takım taraftarları arasında daha önceki yıllarda yaşanan olaylar nedeniyle, Kartalspor taraftarının Pazar günü Atatürk Stadyumu’na alınmayacağı belirtildi.

Samsunspor maçındaki zarar…

İl Spor Güvenlik Kurulu’nda ayrıca geçtiğimiz hafta oynanan Boluspor-Samsunspor maçı sonrası konuk takım taraftarlarının sahaya girerek stada verdiği zarar da ele alındı. Samsunspor’lu taraftarların 20’ye yakın koltuk kırdığı ve saha içindeki 6 reklam panosuna zarar verdiği tespit edildi.

Son kararı Özçimen verdi

Bolu İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı’nda alınan kararla, bu hafta sonu Boluspor ile Kartalspor arasında oynanacak olan karşılaşmaya rakip takım seyircisinin alınmaması kararlaştırılmıştı. Bu karar üzerine Bolu Valisi İbrahim Özçimen devreye girdi. Emniyet yetkilileriyle görüşen Özçimen, “Böyle bir şey olmaz. Emniyet tedbirlerini daha fazla artırın. Olayların çıkmasını önleyin. İyi tedbir alın. Kartalspor taraftarı da maça girsin” dedi. Bunun üzerine İl Spor Güvenlik Kurulu’nda alınan karar iptal edildi ve Kartalspor taraftarının Pazar günü stada alınacağı belirtildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128