Veteranlar Ligi 20 Mayıs’ta başlıyor

Bu yıl 8.si düzenlenecek olan Veteranlar Futbol Ligi’yle ilgili toplantı önceki gün ASKF Bolu İl Temsilciliği’nde yapıldı. Toplantıda ligin 20 Mayıs’ta başlamasına karar verildi.

 Veteranlar Ligi 20 Mayıs’ta başlıyor

Kulüp temsilcilerinin de hazır bulunduğu toplantıda TÜFAD Şube Başkanı İrfan Ulusan ve Futbol İl Temsilcisi Cemalettin Metin da yer aldı. Gerçekleşen toplantıda turnuvada günde 2 maç oynanması ve bu karşılaşmaların 19:00 ve 20:15 saatlerinde oynanması kararlaştırıldı. Alınan bu karara göre müsabakalara ilçelerden gelen takımlar 2.maçları oynayacaklar. 2 grupta oynanacak olan maçlar tek devreli lig usulü şeklinde gerçekleşecek. 2 maç üst üste maça çıkmayan takımlar turnuvadan ihraç edilecek. Her takım kadrosunda en fazla 1 amatör futbolcu bulundurabilecek. Maçlarda 2’li averaj eşitliği halinde takımlar birbirleriyle 1er maç daha yapacaklar. Toplantı sonucunda Veteranlar Turnuvası 2.toplantısının 14 Mayıs Salı günü saat 19.30’da ASKF binasında yapılmasına ve katılacak olan takımların bu tarihe kadar hazırlıklarını yaparak, toplantıda hazır bulunmalarına karar verildi. Turnuvanın 20 Mayıs tarihinde başlamasına karar verilirken, bu tarihe kadar evraklarını tamamlamayan takımlar turnuvaya alınmayacak. Turnuva sonunda iyi oyunculardan kurulu bir ekip kurulup, Türkiye Şampiyonası’na katılması fikri de görüşüldü.

Fevzi Duru ismi ön planda

Gerçekleşen toplantıda geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz spor basının duayeni Fevzi Duru’nun adının bu sezon lige verilmesi konusu da gündeme geldi. Bu konuya kulüpler oldukça sıcak bakarken, son karar önümüzdeki hafta yapılacak olan toplantıda verilecek.

Katılım için gerekli evraklar ve şartla şöyle:

1.Takım listeleri en az 8 sporcu en fazla 16 sporcu yazılacak olup, turnuva başladıktan sonra listelere herhangi bir sporcu eklemesi yapılmayacak ve takımlar maça en az 5 kişi ile çıkabilecek.

2.Sağlık Raporu

3.Kimlik Fotokopisi

4.Turnuva ücreti olan 600.00 TL yattığını gösteren banka dekontu (Y.K.B BOLU ŞB HS.72819414)

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2013, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124