Veteranlar Turnuvası Fevzi Duru Adına Yapılacak!

Geçen hafta yapılan ilk toplantıyla şekillenen Veteranlar Futbol Turnuvası’nın son hali önceki gün verildi. Yapılan 2.toplantı sonrasında bu yılki turnuvanın Fevzi Duru adına ve 24 takımla oynanacağı açıklandı. Diğer yandan turnuvanın fikstürü ve statüsü de belli oldu.

 Veteranlar Turnuvası Fevzi Duru Adına Yapılacak!

ASKF Bolu Şube Binası’nda önceki akşam saat 19.30’da yapılan toplantıda ilk olarak kulüpler eksik evraklarını teslim ettiler. Daha sonra kulüplere ligde uygulanacak olan statü dağıtıldı. Yapılan değerlendirme sonrasında bu yıl ligde 24 takımın yer alacağı ve maçların 12’şerli 2 grupta oynanacağı açıklandı. Bu yıl spor basınının duayeni Fevzi Duru’nun adı verilen turnuvada takımların eksiklerini tamamlamaları belirtilirken, karşılaşmaların 20 Mayıs Pazartesi günü oynanacak maçlarla başlayacağı ifade edildi. Yapılan açıklamaya göre U-13 ve U-16 liglerindeki maçların durumuna göre fikstürde değişiklik yapılabilecek ve maçların Ramazan ayı öncesinde tamamlanması sağlanacak. Kulüplerin talebi üzerine karşılaşmalarda veteran hakemler de görev alabilecek.
Gruplar belli oldu
Yapılan değerlendirmelerin ardından kura çekimine geçildi. Kura çekimi sonrasında A Grubu maçlarının Salı-Cuma, B Grubu maçlarının ise Pazartesi-Perşembe günü oynanacağı açıklandı. İşte turnuvada A ve B grubunda yer alan takımlar:
A Grubu: Çelikpençe, Gerede Bayer İnşaat, Balaban Tarım, Anahtarcı Emin, Sümer Saray, Baysal Medikal, Ereğli, Karacasu İ.Ö.O.,Kader Sigorta, Sem-Mak, Karacasu, Adliye.
B Grubu: Gerede Arba, KC İnşaat, Cengiz Ay İnşaat, Daylan Petrol, EML, Öz Yapı, Mudurnu, Bolu Sigorta, Göynük, Rex Sigorta Maliye, BESK, Arçelik.

İşte önemli kurallar
1-Grup müsabakaları tek devreli oynanacak, gruplarında ilk 4 sırayı alan takımlar çapraz eşleşecek, çeyrek final ve final müsabakaları oynanacak.
2-Eleme maçlarında eşitlik halinde direkt penaltı atışlarına geçilecek.
3-Müsabakalar 30’arlı 2 devre halinde oynanacak.
4-Takım kadrosunda en az 8, en fazla 16 oyuncu bulunabilecek.
5-Oyuncu değişikliğinde sınır olmayıp, sahaya en az 5 sporcu ile çıkılabilecek.
6-Müsabakalarda TFF kuralları uygulanacak ancak ofsayt kuralı geçerli olmayacak.
7-Averaj sisteminde takımların önce kendi aralarında oynadığı maçlarda puan üstünlüğüne bakılacak. Puan ve gol averajında eşitlik varsa bu takımlar tek maç eleme ile karşılaşacak. Eleme maçında da eşitlik olursa, direkt penaltı atışlarına geçilecek.
8-Müsabakalar tek hakemle yarı sahada oynanacak.
9-Maç saatinde sahada olmayan takım hükmen mağlup ilan edilecek. 2 maç üst üste maça çıkmayan takım ihraç edilecek.
10-Çift sarı karttan kırmızı gören oyuncular 1 maç oynamayacak. Direkt kırmızı kart görenlerin cezasını tertip komitesi verecek.
11-İtirazlar müsabakayı takip eden 24 saat içinde varsa belgeleriyle birlikte tertip komitesine 50.00 TL itiraz bedeli yatırılarak yapılabilecek

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2013, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER