Voleybol’da Şampiyon Arçelik!

Arçelik Büyük Erkekler Voleybol Ligi önceki akşam oynanan Arçelik(Kıbrıscıkspor)-Orman İl Md. (Gençlergücü) maçı ile tamamlandı. Rakibini bir hayli çekişmeli bir mücadelenin ardından...

Voleybol’da Şampiyon Arçelik!

Arçelik Büyük Erkekler Voleybol Ligi önceki akşam oynanan Arçelik(Kıbrıscıkspor)-Orman İl Md. (Gençlergücü) maçı ile tamamlandı. Rakibini bir hayli çekişmeli bir mücadelenin ardından 3-2 yenen Arçelik Turnuvanın Şampiyonu oldu.

 

Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Arçelik Bolu Pişirici Cihazlar İşletmesi'nin katkılarıyla düzenlenen ve 13 takımın katılımı ile bir buçuk aydır devam eden “Arçelik Büyükler Voleybol Ligi Müsabakaları” Çarşamba günü oynanan final müsabakası ve ardından düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

Mücadeleyi Arçelik Ürün Direktörü Adnan Tüfekçi, Arçelik İnsan Kaynakları Yöneticisi Kemal Varlık, İl Sağlık Müdürü Mahmut Arık, Gençlik ve Spor İl Müdürü Suat Çelen ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’da izledi.  Mükemmel bir mücadeleye sahne olan final maçında Arçelik setlerde önce 1-0, daha sonra 2-1 yenik duruma düşmesine rağmen maçı 3-2 kazanarak şampiyon oldu.

Karşılaşmanın ilk sayısı Orman’dan geldi (1-0). File üstünde etkili olan Orman İl Md. İlk teknik molaya 8-5 önde girdi. Arçelik bu bölümden sonra farkı kapatmaya çalışsa da Orman 2.teknik molaya da 16-10’lük üstünlükle girdi. Orman’ın etkili smaçlarına cevap vermekte zorlanan Arçelik basit sayılar verince, ilk set 25-19 Orman’ın üstünlüğü ile tamamlandı (1-0).

2.sete iyi başlayan Arçelik ilk teknik molaya 8-3, 2.teknik molaya ise 16-10 önde girdi. Son bölümde Orman takımı farkı 2 sayıya kadar indirse de bu seti 25-22 kazanan Arçelik eşitliği yakaladı (1-1).

3.sete de iyi başlayan Arçelik oldu. İlk teknik molayı 8-4 önde geçen Arçelik daha sonra Orman ekibinin sayılarına engel olamadı. Top paylaşımında büyük hatalar yapan Arçelik rakibinin farkı kapatmasını engelleyemedi (19-17). Setin sonları müthiş bir çekişmeye sahne oldu. Arçelik 24-21 öne geçmesine rağmen Orman’ın önce 24-24 eşitliği yakalamasına, daha sonra da seti 26-24 alarak (2-1) öne geçmesine müsaade etmek zorunda kaldı.

4.sette de aynı heyecan yaşandı. Bu sette sürekli olarak karşılıklı sayılar alındı. Arçelik ilk teknik molaya 8-7 önde girdi. Fakat 2.teknik molayı 16-13 önde bitiren Orman oldu. Orman 3.sette Arçelik’in yakaladığı avantajı bu kez kendisi yakaladı ve 24-22 öne geçti. Maçı Orman’ın kazanmasına bu andan sonra kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak beklenen olmadı. Arçelik önce maçı 27’e uzattı, sonra da seti 27-25 kazanarak maçı 5.sete uzattı (2-2).

Final setinde moral bozukluğunu üzerinden atamayan Orman olamayınca 15-8’lık skorla maçı seti kaybetti. Maçı 3-2 kazanan Arçelik bu yıl ilk kez lig olarak oynanan turnuvanın şampiyonu oldu. Arçelik’li oyuncular maçtan sonra sevinç gösterisinde bulunarak şampiyonluğu doyasıya kutladılar.

 

Ligin "ENLERİ"

En iyi smaçör: İl Milli Eğitim Müdürlüğü Beden Eğitimi Öğretmenleri Spor Kulübü'nden Tayfun Urluoğlu

En iyi pasör: Orman Müdürlüğü Gençlergücü Spor Kulübü'nden Koray Orhan

En centilmen takım: İl Özel İdare Köroğlu Spor Kulübü

Dereceye giren takımlar:

1. Arçelik A.Ş-Kıbrıscık Spor Kulübü

2. Orman Müdürlüğü-Gençlergücü Spor Kulübü

3. İl Milli Eğitim Müdürlüğü-Beden Eğitimi Öğretmenleri Spor Kulübü

4. İl Tarım Müdürlüğü-Sandallar Spor Kulübü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128