Voleybolda Şampiyon: Canip Baysal Lisesi

Voleybol Genç Kızlar İl Birinciliğinde dün şampiyonun belirlendiği maçta turnuvanın bir numaralı favorisi Canip Baysal Anadolu Lisesi ile yine ligin favori takımlardan İzzet Baysal Anadolu Sağlık Meslek Lisesi karşı karşıya...

Voleybolda Şampiyon: Canip Baysal Lisesi

Voleybol Genç Kızlar İl Birinciliğinde dün şampiyonun belirlendiği maçta turnuvanın bir numaralı favorisi Canip Baysal Anadolu Lisesi ile yine ligin favori takımlardan İzzet Baysal Anadolu Sağlık Meslek Lisesi karşı karşıya geldi. Bu karşılaşmanın sonucu ile şampiyon belirlenirken herhangi bir sürpriz olmadı ve beklendiği gibi Canip Baysal Anadolu Lisesi maçı 3-0 kazanarak şampiyonluğa ulaşan takım oldu. 

 

İlk setten itibaren üstünlüğünü ortaya koyan Canip Baysal Anadolu Lisesi maça iyi başlayıp ilk teknik molaya 8-3 önde giren taraf oldu. Moladan sonra da üstünlüğünü koruyan ve farkı açmaya devam eden Canip Baysal Anadolu Lisesi ikinci teknik molaya da 16-6, 10 sayı farkla üstün taraf oldu. Moladan sonra da bulduğu 9 sayıyla rakibine hiç sayı şansı tanımayıp ilk seti 25-6 önde kapatarak durumu 1-0’a getirdi. İkinci sete iki takımda karşılıklı sayılarla başladı. Hatta ilk dakikalarda üstün taraf İzzet Baysal Anadolu Sağlık Meslek Lisesiydi fakat arka arkaya bulduğu sayılarla tekrar öne geçen Canip Baysal Anadolu Lisesi ilk teknik molaya bu sette de üstün giren taraf oldu. Moladan sonra da yine Canip Baysal Anadolu Lisesinin üstünlüğü devam etti ve ikinci teknik molaya da önde giren taraf oldu ve moladan sonra da üstünlüğünü koruyan Canip Baysal Anadolu Lisesi bu seti de 25-19 kazanarak durumu 2-0’a getirdi ve büyük bir avantaj sağladı. Son sete de iyi başlayan yine Canip Baysal Anadolu Lisesi oldu ve maç boyunca üstün taraf olan Canip Baysal Anadolu Lisesi son sette de bu üstünlüğünü devam ettirdi ve son seti de 25-9 önde kapatarak maçtan 3-0 galip ayrılan taraf oldu. Canip Baysal ilk maçta Gerede Kız Meslek Lisesini yenmişti. Bu maçtan da galip ayrılarak üçlü final karşılaşmalarında şampiyon olan taraf oldu.

 

Canip Baysal Anadolu Lisesi: Miray, Kübra, Firdevs, Duygu, Hatice Damla, Gamze, Burcu, Gülay, Fatma, Selda

Antrenör: Berna KUTAY

 

İzzet Baysal Anadolu Sağlık Meslek Lisesi: Rümeysa, Selcan, Nurten, Şeyma, Ayşegül, Nurgül, İrem, Ayşe, Selin

Antrenör: Nazif İLHAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124