Yabancı ve Yerli Avcılardan Bolu'ya Yoğun İlgi!

Yabancı ve yerli avcılar, Bolu'ya yoğun ilgi gösteriyor. Bolu'da bulunan yaban hayatı koruma sahasına 2011 yılı içinde Almanya, Danimarka, Amerika ve Türkiye'den toplam 30 avcı, geyik, karaca ve domuz vurmak için geldi....

Yabancı ve Yerli Avcılardan Bolu'ya Yoğun İlgi!

Yabancı ve yerli avcılar, Bolu'ya yoğun ilgi gösteriyor.

Bolu'da bulunan yaban hayatı koruma sahasına 2011 yılı içinde Almanya, Danimarka, Amerika ve Türkiye'den toplam 30 avcı, geyik, karaca ve domuz vurmak için geldi. Gelen avcılar, 7 bin lira ödeyerek kızıl geyik, 800 lira ödeyerek karaca ve 400 lira ödeyerek domuz avladı. Avılar tarafından 3 geyik, 5 karaca ve 24 tane domuz vuruldu.
Bolu Çevre ve Orman Müdürü Sezgin Akay, Bolu'nun Türkiye'nin gözde av turizm merkezlerinden biri olduğunu kaydederek, ''Bolu'ya yerli avcıların yanı sıra yabancı avcılar da gelmekte. Yapılan av turizmi kapsamında bölge halkı da kalkınmakta'' dedi.
Akay, geçen yıllara oranla kaçak avlanma oranlarında büyük bir düşüşün yaşandığını kaydederek, ''Köylüler ormanına ve ormanda yaşayan yabani hayvanlara sahip çıkıyor. Yabani hayvanların kaçak avcılar tarafından vurulmasına izin vermiyor. Ekiplerimiz tarafından sık sık kontrol edilen bölgede hayvan popülasyonu da hızlı bir çoğalma görülmektedir'' diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128