YAMAÇ PARAŞÜTÇÜLERİNİN GÖZDE MEKÂNI ABANT TABİAT PARKI OLDU

Yamaç paraşütçülerinin gözde mekanı, doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı oldu. Ankara, İstanbul ve Eskişehir'den, Bolu'nun doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı Çepni...

YAMAÇ PARAŞÜTÇÜLERİNİN GÖZDE MEKÂNI ABANT TABİAT PARKI OLDU

Yamaç paraşütçülerinin gözde mekanı, doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı oldu.

Ankara, İstanbul ve Eskişehir'den, Bolu'nun doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı Çepni Yaylasına gelen yamaç paraşütçüleri, yaptıkları atlayışlarla Abant semalarında heyecanlı dakikalar yaşadı. Paraşütçüler, yaylada otlayan büyük ve küçükbaş hayvanların arasına inişler yaparak ilginç görüntülere sahne oldu.
Bolu Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Dernek Başkanı Fatih Yamaner, yaptığı açıklamada, Bolu'nun Türkiye'nin önde gelen doğa turizm merkezlerinden biri olduğunu belirterek, ''Bolu, Abant, Yedigöller, Gölcük ve Kartalkaya gibi turizm merkezleriyle marka olmuş bir il. Bolu'nun isminin farklı spor dalları ile de duyurulması için derneğimiz çalışmalarını sürdürüyor. Abant Çepni Yaylasında yapılan yamaç paraşütü gösterileri, her yıl büyük ilgi görüyor ve yaptığımız etkiliklere katılım da artarak devam ediyor. Bizim amacımız Abant'ı yamaç paraşütünde dünya markası bir yer yapmak. Bunun için yaptığımız etkiliklere yerli ve yabancı yamaç paraşütçüleri davet ediyoruz. Gelen davetlilerin Abant'ı daha iyi tanımasını ve yamaç paraşütü konusunda Abant'ın da vazgeçilmez bir yer olduğunu görmesini istiyoruz'' diye konuştu.
Türkiye'de yamaç sporunu profesyonel olarak yapan Abdullah Yıldız ise ''Öğrenci kafilesindeki 14 kişi ile Bolu Abant'ta etkinlik düzenledik. Programımızda, eğitim alan kursiyerlerimizin eğitimlerini tamamlatmak için iki günlük bir çalışma yaptık 7-10 uçuş yapılarak eğitim sona erdi. Herkes çok mutlu. Yamaç sporunu bilinçli öğretmenler eşliğinde yapılmasını tavsiye ederim'' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128