Yamaner “Satranç oynar gibi basketbol oynadık”

Boluspor Başkan Yardımcısı ve Basketbol Şube Sorumlusu Fatih Yamaner, “Bizim hedefimiz Beko Basketbol Ligi'ne çıkmak değil, Boluspor Basketbol Takımı olarak 2'inci ligde uzun yıllar mücadele etmek” dedi.

 Yamaner “Satranç oynar gibi basketbol oynadık”

Türkiye Basketbol Üçüncü Ligi'nde play-off mücadelesinde geçtiğimiz hafta Adanaspor ile karşılaşan ve maçtan 75-66 galip ayrılarak play-off'ta mücadele etme hakkı yakalayan Boluspor 15-20 Mayıs tarihlerinde Kuşadası'nda oynanacak olan play-off karşılaşmaları için yola çıktı. Kuşadası yolculuğu öncesi açıklama yapan Yamaner, Adanaspor maçının çok zor bir karşılaşma olduğunu, buna rağmen kazanan tarafın kendileri olduğunu ifade etti. Adanaspor’un da karşılaşmaya şampiyonluk parolasıyla çıktığını belirten Yamaner, “Rakibimizin kadrosu 3'üncü ligin üzerinde bir kadroydu ama biz Bolusporuz ve zafere inandığımız için galip gelmeyi bildik. Planlamalarımızı adım, adım yaptık. Satranç oynar gibi basketbol oynadık” dedi.

Biz bu gül bahçesinde gezmeye başladık

Yamaner, kadroyu oluştururken Bolu'nun değerlerine sahip çıktıklarını, bu nedenle takım kaptanının Bolulu olduğunu söyledi. “Boluspor Basketbol Takımının hedefi, 2'inci ligde mücadele etmekti, finallerde de bunu başardık” diyen Yamaner “Finallere kaldık. Şimdi ise ilk üçe girmemiz gerekiyor. İkinci yada üçüncüde olsak bu şampiyonluk demektir. Çünkü 2'inci lige çıkıyoruz. Benim takımıma ve oyuncularıma güvenim sonsuz. Dikenli bir yolda ilerliyoruz. Ama bu yolun sonunda gül bahçesi var. Biz bu gül bahçesinde gezmeye başladık. O gülleri de Kuşadası'nda toplamaya başlayacağız” şeklinde konuştu.

Kendi yağında kavrulan bir takım

Yamaner, basketbol takımının Boluspor'a bir yük olmadığını, bunun aksine başarılarıyla Boluspor'u sırtladığını vurguladı. Boluspor Basketbol Takımı'nın kendi yağında kavrulan bir takım haline geldiğini de sözlerine ekleyen Yamaner, şunları söyledi “2'inci lige çıktığımızda yaklaşık 450 bin lira bahis oyunlarından gelecek. Bin kişilik salonumuz var ve kombineler satarak buradan da gelir elde edeceğiz. Takım formasına göğüs ve sırt reklâmları alarak, gelir elde edeceğiz. Yani sistem kendini döndürecek. Bizim hedefimiz Beko Basketbol Ligi'ne çıkmak değil, Boluspor Basketbol Takımı olarak 2'inci ligde uzun yıllar mücadele etmek” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2013, 19:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128