banner120

Yamaner “Spor bütçe değil, Yürek işidir”

Boluspor basketbol takımı kendi saha ve seyircisi önünde Çankırı Demirspor’u 88-68’lik skorla yenmeyi başardı. Bu karşılaşmanın ardından Boluspor Başkan Yardımcısı ve Basketbol Şube Sorumlusu Fatih Yamaner açıklamalarda bulundu.

 Yamaner “Spor bütçe değil, Yürek işidir”

BAŞARI SÜREKLİ GELECEKTİR

Bu emeği destekleyen Boluspor yönetim kurulunun vizyonu ile yeni spor branşlarına fırsat verilmesi basketbol takımımızın maddi imkanları sorunsuz şekilde karşılanması bu başarının sürekli olmasını sağlamıştır. Kulüp Başkanımız Abdullah Abat Boluspor kulübünün kurumsal kimliği, ekonomik başarısı ve marka değerini artırmak için doğru adımlar atmaktadır. Boluspor Basketbol takımımız 2012-2013 sezonunda üçüncü lig play off yarı final elemesine gelene kadar Türkiye genelinde yaklaşık 75 takım elendi. Bugün itibarı ile ikinci lig öncesi en başarılı 12 takım arasına kalmayı başardık.

BAŞARI TEK YUMRUK OLMAKTIR

Bu başarının en büyük sebebi inanmış ve birbirine güvenen takım olmayı başarmaktan geçmektedir. Bunun sebebi de ilk olarak basketbol şube yürütme kurulunun takıma sahip çıkması, takımımızın Baş antrenörü Atalay Gemen ve yardımcılarının vizyonları, iyi niyetleri, tecrübe, teknik ve taktik bilgilerini en iyi şekilde takıma uygulaması, takım menajeri Sacit Kilitçi’nin tüm oyunculara olumlu yaklaşımı ve hepsine eşit mesafede olmasıdır. 12 Dev adamın değerli olması ile beraber, basketbol şube kurallarına tam olarak uyulması da başarıyı desteklemiştir.

RAKİP ADANASPOR-ŞİŞLİ GALİBİ OLACAK

Boluspor basketbol takımımız önümüzdeki Cumartesi eleme maçında Adanaspor-Şişli maçı galibi ile karşılaşacaktır. Büyük bir aksilik olmazsa rakibimiz Adanaspor basketbol takımı olacaktır. Adanaspor başkanı Tevriz Dura’nın Boluspor basketbol takımımızın Adanaspor’u deplasmanda yendiği maçın ardından yaptığı açıklamada belirttiği gibi bizim üç de bir bütçemize sahip Boluspor basketbol takımı adeta bizi ezdi geçti demeci tazeliğini korumaktadır.

SPOR BÜTÇE DEĞİL, YÜREK İŞİDİR

Adanaspor basketbol da değerli bir camia kendilerine başarılar diliyoruz. Fakat ben oyuncularıma inanıyorum son sözü yine onlar söyleyecektir. Boluspor basketbol takımımızın küçük şehrin bir başka öyküsünü yazacağına Adanaspor’u eleyeceğine yürekten inanıyorum. Çünkü spor bütçe değil yürek işidir. Size ve Boluspor’a ikinci lige yükselmek yakışır. 

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2013, 19:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124