Yarı final müsabakaları start aldı

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü faaliyetleri arasında yer alan Voleybol yıldızlar yarı final müsabakaları dün saat 10.30’da yapılan açılış töreninin ardından yarı final müsabakaları...

Yarı final müsabakaları start aldı

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü faaliyetleri arasında yer alan Voleybol yıldızlar yarı final müsabakaları dün saat 10.30’da yapılan açılış töreninin ardından yarı final müsabakaları başladı.

 

İlimiz Gençlik ve Spor il müdürlüğünün ev sahipliği yapacak olduğu yarı final şampiyonası 5 gün sürecek. Salı günü yapılan kura çekimi sonrasında Kız ve Erkek takımları A ve B olmak üzere toplam 16 takım iki grup halinde müsabaka yapacaklar. Kızlar A Grubunda Sivas Gazipaşa İ.Ö.O, İstanbul Doğa Halkalı İ.Ö.O, Ankara Özel Maya Koleji, Kayseri Bülent Altop İ.Ö.O, Sivas Gazipaşa İ.Ö.O takımları yer alıyor. B Grubunda ise Bursa Emine Örnek İ.Ö.O, Samsun İlkadım İ.Ö.O Aydın Nazilli Cumhuriyet İ.Ö.O, Bayburt Necati Sorguç YİBO takımlarından oluştu.

Anadolu Öğretmen Lisesi spor salonunda yapılacak olan Yıldız Erkeler Yarı final Voleybol müsabakalarına ise Antalya Alanya Bahçe şehir Koleji, İstanbul Bahçelievler Kumport İ.Ö.O,

Elazığ Yakup Şevki ilköğretim okulu, Samsun İlkadım Şubaşı İÖO takımı, İzmir Ö.Yamanlar İ.Ö.O, Hatay S.Dağ Batlayaz Bedii Sabuncu İ.Ö.O, Sivas Şehit Hamit Kandur İ.Ö.O katılıyor.

Çarşamba günü başlayan yarı final müsabakasında ilk üç gün grup takımlarının mücadelesi ile devam edecek. Cumartesi günü A Grubu 1.si ile B Grubu 2. si, B Grubu 1.si olan takım A Grubu 2.  si ile mücadele edecek. Her iki maçın galipleri Yrı final birinciliği için, maçların mağlup takımları ise yarı final 3. lük ve 4. cülük için mücadele de bulunacak.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128