banner120

“Yarım kalan işi tamamlamaya geldim”

Bolu Belediyespor Bayan Voleybol takımı başantrenör Gökhan Çokşen yeni sezon öncesi gazetemize konuştu. Çokşen “yarım kalan işimizi tamamlama geldim” dedi.

“Yarım kalan işi tamamlamaya geldim”

Haber: Esra ÖZTÜRK

İki sezon aradan sonra tekrar Bolu Belediyespor Bayan Voleybol takımının başına geçen Gökhan Çokşen ligin başlamasına kısa bir süre kala takımın havasını ve durumunu değerlendirdi. Yarın kalan bir işinin olduğunu belirten Çokşen”İlk geldiğim yıllar biz Bolu’da beraber çalıştığım antrenör arkadaşlarla beraber güzel işler yapmıştık. Kulüp olarak burası çok sevdiğim bir yer. Burada beraber çalıştığım abim ve çok sevdiğim birkaç dostum da var. Ben burasını evim olarak gördüğüm için burasını bir daha geldiğim kulüp olarak görmüyorum. Ailemin bir parçası olarak görüyorum. Dolayısıyla da bir yarım işimiz kalmıştı. O sezon finale kadar çıktık ama lige çıkamadık. İnşallah bu sene lige çıkmak için bir kadro kurduk. Tabi ki zor bir süreçteyiz. Ama biz çalışalım takdir Allahtan” dedi.

İki yabancımız dönüyor

Takımın birkaç eksiği dışında lige hazır durumda olduklarını belirten Gökhan Çokşen “iki tane yabancı oyuncumuz Avrupa’da şampiyonasında olduğu için dün onların maçları bitti. Onlar aramıza perşembe ya da cuma günü katılacaklar. Dolayısıyla maçta sadece ihtiyaç olursa oynatmayı düşünüyorum. Onların yokluğunda antrenman ve çalışmalarımıza Türk oyuncularımızla devam ettik. Şuanda maç oynayabilecek durumdayız ama tam hazır olmamız için ligin 4. haftasına kadar bir periyod koydum. O zaman daha hazır olacağız ama bu süreçte de oynadığımız maçları kazanmak en önemli hedeflerimiz” ifadelerini kullandı.

Zor bir grup bizi bekliyor

Ligde bulundukları grubu değerlendiren Başantrenör Çokşen “Anlaşılmaz bir şekilde her sene yatırım yapan takım sayısı artıyor. Yine çok enteresan taraf bizim B grubu yine daha zor olmuş A grubuna göre. A grubunda ilk 4’e oynayabilecek takım 5 ile 6 arasındayken B grubunda ise ilk 4’e oynayabilecek takım sayısı 8 e kadar çıkıyor. Dolayısıyla da geçen seneden daha zor bir grup olacak. Öncelikle hedef olarak ilk 4’e girmek bizim hedefimiz.  Çünkü artık girdikten sonra yarı final ve finalde çıkmak istiyorsan herkesi yenmek zorundasınız. Hesap yapmanın bir anlamı yok. Ligi biz mümkün olduğunca sakatsız ve ilk 4’ü riske sokmadığımız şekilde oynayıp birinci etaptaki amacımızı tamamlamak istiyoruz. Ondan sonra yarı finale ve finale çıkıp bir üst lige çıkmayı amaçlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Taraftarın desteğini bekliyoruz

Maçlardaki taraftar desteğine de değinen Gökhan Çokşen “İlk burada olduğum dönemde bizim bir iki maçımız dışında çok fazla seyircimiz olmadı. Ama o dönem Halkbank ile oynadığımız final maçlarında salonumuz doluydu. Hatta dışarda kalan taraftarlarımızda olmuştu. Salon sporu özelliklede aileler için çok güzel. Seyredilmesi de çocukların yönlendirilmesi açısından da önemli. Sonuç olarak bayanlarla bir mesai harcadığımız için Bolu’daki ailelerin özellikle kız çocukları olan ailelerin daha fazla salona gelebileceklerini düşünüyorum. Burada bir gerçek var Boluspor, Bolunun birinci ve tabi ki vazgeçilmez bir markası. Salon sporları kısmında da biz Bolu Belediyespor olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Boluspor ve Bolu Belediyespor bir üst ligde ne kadar çok olabilirse buraya gelecek üst düzey takımların sayısı da artacak. Burada seyir zevkini ve şehrin spor olan bilgisini de arttıracaktır. Bu süreçte tabi ki seyircinin daha doğrusu Bolu halkının bizi ve takımını desteklemesi çok önem taşıyor. Gerçekten çok zor bir sezon olacak. Biz elimizden geleni yapacağız. Onlarda bunu bir şekilde yanımızda olup takdir edebilirlerse bu bizi mutlu eder” dedi

17 Temmuz’un atmosferi daha iyi

Salonların durumunu ve maçlardaki atmosferin önemini belirten Çokşen “Benim olduğum ilk sezon Karaçayırda ki salon yeni yapılıyordu. Ben buraya geldiğimde aldığım bilgilerle büyük bir salon orası. Biraz seyirci baskısının az olduğu ve tam dolmadığını duydum. Bu süreçte zor bir grupta olduğumuz için bu salonda seyirci sayısı az olsa bile atmosfer biraz daha yoğun olabiliyor. O yüzden de biz burayı tercih ettik. Antrenman saatlerimizi yapabilirlik açısından da burası çok önemli. Bu seneyi 17 Temmuz Spor Salonunda geçireceğiz. Eğer bir üst lige çıkarsak tabi Karaçayır Kapalı Spor Salonunu kullanmak durumundayız. Eczacıbaşı’nın, Fenerbahçe’nin, Galatasaray’ın veya Vakıfbank’ın geldiği bir yerde bu maçları bu salonda oynama imkanımız yok” ifadelerini kullandı.

Bu takıma sahip çıkın

Çokşen son olarak, “Mutlaka her dönemde her takım sıkıntılı dönemler geçirebilir. Geçen sene Boluspor’da 6 haftalık bir dönemde sıkıntı yaşadı. Mutlaka bizde yaşayacağız. Lig içerisinde gidip geleceğiz. Sadece taraftarın bize olan inançlarını ve güvenlerini kaybetmemeleri gerekiyor. Çünkü nerdeyse 10 tane sporcumuzu değiştirdik. Sadece Esma ve Berna dışında tüm oyuncularımız yeni. Bize güvensinler. Biz hiçbir zaman burada olduğumuz sürece hiç kimsenin güvenini boşa çıkarmadık. Bu senede çıkartmamak için elimizden geleni yapacağız. Birde unutulmamasını istediğim bir şey var. Bu takım Bolunun takımı. Yani bu benim ya da bir başkasının takımı değil bu Bolu halkının takımı. Bolu halkının bütün takımlarına sahip çıkması lazım ve çıkacaklarını da düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2017, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124