Yatırımlardan payımızı aldık

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB), 2014 yılı sonuna kadar yaklaşık 3 milyar 100 milyon TL'lik yatırım yapacak. Yatırım programından Bolu’da payını alıyor.   Bakanlık tarafından Cumhuriyet tarihinin en büyük...

Yatırımlardan payımızı aldık

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB), 2014 yılı sonuna kadar yaklaşık 3 milyar 100 milyon TL'lik yatırım yapacak. Yatırım programından Bolu’da payını alıyor.

 

Bakanlık tarafından Cumhuriyet tarihinin en büyük spor yatırımı olarak nitelendirilen yatırım kapsamında, 405 adet spor tesisi, 24 adet stat inşası bulunuyor. Türkiye'nin çeşitli illerinde yapılacak spor tesisleri içinde farklı projeler dikkat çekiyor. Bu proje kapsamında; 30 adet yüzme havuzu, 124 sentetik futbol sahası, 78 gençlik merkezi, 129 spor salonu, 13 atletizm pisti ve 31 tane de diğer spor tesisi Türkiye'ye kazandırılacak. Bu projelerden 215'inin yapımı halen sürüyor. Bu yatırım için yaklaşık 600 milyon TL'lik bütçe ayrıldı. Bolu ili de bu yatırımlardan payını alan iller arasında yer alıyor. İlimizde önümüzdeki ay temeli atılacak olana spor salonu, yapımı süren kamp merkezi ve Gerede’de yapımı devam edene Kayak Merkezi binası için de belirli bir ödeneğin ayrıldığı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128