“Yazları Bolu futbol takımlarının gözdesi”

Spor Turizmi Birliği Başkanı Ferit Turgut, gazetecilere yaptığı açıklamada “Futbol takımlarının yaz dönemlerinde yeni sezon hazırlıklarına uygun iklime sahip Bolu, Isparta, Nevşehir, Kocaeli ve Düzce, daha çok yerli takımlar tarafından tercih ediliyor” dedi.

 “Yazları Bolu futbol takımlarının gözdesi”

Devre arasında seyahat eden 3 bin futbol takımından bin 300'ünün kamp yapmayı tercih ettiği Antalya ile kış futbol turizminin “gözdesi” haline gelen Türkiye, yaz döneminde beklenen ilgiyi göremiyor. Futbol takımlarının yeni sezon hazırlıkları uygun iklime sahip Bolu, Isparta, Nevşehir, Kocaeli ve Düzce, daha çok yerli takımlar tarafından tercih ediliyor.

Spor Turizmi Birliği Başkanı Ferit Turgut, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu bölgelerin henüz Avrupa ülkeleriyle rekabet edecek düzeyde olmadığı belirterek, “Yaz dönemi kamplar için tesislerimiz çok yetersiz” dedi. Turgut, yaz spor turizmi politikasının gözden geçirilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Acil olarak yayla turizmi çerçevesinde bin 300-bin 400 rakımlı yerlere kaliteli spor tesislerine sahip oteller yapılmalı. Avusturya ve Almanya bu konuda örnek alınabilir” diye konuştu.

15 yıl önümüzdeler

“Türkiye hem kış hem de yaz mevsiminde kamp yapmaya olanak sağlayan tek ülke” diyen Turgut, şu değerlendirmelerde bulundu “Diğer rakip ülkelerin iklimi ya kış ya da yaz kamp dönemine olanak sağlamakta. Buna rağmen yazın Türkiye'ye kamp yapmak için Avrupa'dan neredeyse hiç takım gelmiyor. Çünkü ilklim şartları, diğer ülkelerle eşdeğer olmasına rağmen tesisleşme olarak 15 yıl kadar önümüzdeler. Bugün tesisleşmeye başlasak o seviyeye gelmemiz 15 yıl alır” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2013, 22:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124