Yedigöller’in envanteri çıkarılıyor

Yedigöller bölgesinde hayvan varlığının belirlenmesi için envanter çalışması başlatıldı.   Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9. Bölge Müdürü Zeki Şaltu, Yedigöller bölgesinde hayvan...

Yedigöller’in envanteri çıkarılıyor

Yedigöller bölgesinde hayvan varlığının belirlenmesi için envanter çalışması başlatıldı.

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9. Bölge Müdürü Zeki Şaltu, Yedigöller bölgesinde hayvan varlığının belirlenmesi için envanter çalışması yapılacağını söyledi. Şaltu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın Yedi Göller Milli Parkı için hazırladığı uzun devreli gelişme planının en kısa sürede tamamlanacağını anlattı. Planlama çalışmasının ardından bölgede yatırımlara başlanacağını ifade eden Şaltu, milli parkta barınan yabani hayvan sayısının arttığını bildirdi. 
 ''Yedigöller bölgesinde hayvan sayısının belirlenmesi için çalışma yapılacak'' diyen Şaltu, İstanbul Üniversitesi (İÜ) Orman Fakültesi görevlileri ile 9 bin 500 hektarlık alanda envanter çalışması yapılacağını kaydetti. Şaltu, geçen yıl bölgede 616 geyik, 840 karaca, bin 664 domuz ve 173 ayı sayıldığına dikkati çekerek, ''Bu yıl yapılan denetimlerde kaçak avlanan 12 avcı yakalandı. Bu avcılara idari cezaların yanı sıra 12 bin 500 lira ceza kesildi. Av sırasında kullanmış oldukları silahlara da el konuldu'' diye konuştu. 
     

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128