Yeni hoca bugün geliyor!

Boluspor’da teknik direktör Özcan Kızıltan döneminin resmen sona ermesinin ardından Başkan Necip Çarıkcı yaptığı açıklamada “Yeni hocayı bugün Bolu'ya getirmek istediklerini” ifade etti.   Açıklamada...

Yeni hoca bugün geliyor!

Boluspor’da teknik direktör Özcan Kızıltan döneminin resmen sona ermesinin ardından Başkan Necip Çarıkcı yaptığı açıklamada “Yeni hocayı bugün Bolu'ya getirmek istediklerini” ifade etti.

 

Açıklamada yeni teknik adamı bugün Bolu'ya getirerek takımla birlikte Elazığspor maçı hazırlıklarına başlatmak istedikleri ifade eden Çarıkcı “Özcan hoca ile iyi niyet çerçevesinde helalleşerek yollarımızı ayırdık ve kendisine teşekkür ettik. Transfer komitesindeki arkadaşlarımız hemen çalışmalarına başlayacaklar. Ortak bir karar vererek, Boluspor'un kalan maçlarda istediği hedefe taşıyacak bir teknik adamla çalışmak istiyoruz" dedi.

İYİ HOCA ALMAK KOLAY…

Takımı Elazığspor maçına kadar 3-4 gün çalıştıracak yeni hoca ile birlik ve beraberlik içinde kalan maçlara motive etmek istediklerini belirten Çarıkcı "İyi hocayı almak kolay. Ancak iyi hocalar en az 3 yıllık imza, 2 milyon TL para istiyorlar. Biz yönetim olarak 2 bin lira, 3 bin lira reklam karşılığı destek veren esnafımızın parası ile ayakta durmaya çalışıyoruz. Bende, yönetici arkadaşlarımda iyi teknik adam, isim yapmış teknik adamla çalışmak istiyor. Ancak bu paraları vererek, istedikleri uzun vadeli sözleşmelere imza atmamız mümkün değil" dedi.

YENİ HOCAMIZ BUGÜN GELİYOR

Kamuoyunda dolaşan isimlerin bazılarının süper ligden beklentileri olduğunu bu yüzden teklifimize sadece teşekkür ettiklerini belirten başkan Çarıkcı "Bu sezon Cihat hoca ile Özcan hocaya verdiğimiz ücret geçen sezon Levent Eriş'e verilen ücretin yarısı bile değil. O yüzden bütçemize uygun, Boluspor'u borca sokmayacak ama Boluspor'u kalan maçlarda hedefe taşıyacak yeni hocamızı bugün Bolu'ya getirerek takımın başında ilk çalışmasını yaptırmaya çalışacağız" dedi.

SÖZLERİM YANLIŞ ANLAŞILDI

Pazar günü "Boluspor'un yeri 2. ligdir" dediği için eleştiri alan Çarıkcı bu ifadelerle ilgili olarak "Ben bunu bütçemizin durumuna göre bunu söyledim.  Bank Asya'da Adanaspor, Karşıyaka, Göztepe gibi takımların bütçesi 15 milyon TL. Bizim bütçemiz ise bunların yarısı” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128