Yeni Kongre Daha Fazla Önem Kazandı (ANALİZ)

2012-2013 PTT 1. Futbol ligi Boluspor adına bitmiştir. Büyük umutlar, adı büyük futbolcular, adı İmparator hocalarla başladığımız ligde erken tatile çıktık. Tatile çıkarken, sahamızda oynayacağımız son maçtan bir önceki karşılaşmada “rezalet”i yaşadık.

 Yeni Kongre Daha Fazla Önem Kazandı (ANALİZ)

2012-2013 PTT 1. Futbol ligi Boluspor adına bitmiştir. Büyük umutlar, adı büyük futbolcular, adı İmparator hocalarla başladığımız ligde erken tatile çıktık. Tatile çıkarken, sahamızda oynayacağımız son maçtan bir önceki karşılaşmada “rezalet”i yaşadık.

Kendi saha ve seyircimiz önünde 5 gol yememiz alışık olmadığımız bir durumdu. Mehmet Battal’ı Alt yapısından yetiştirerek Türk Futboluna kazandıran Bucaspor, Bolu’da aynı futbolcusuyla şov yaparak bize büyük ders vermiştir!

Umutlarını yitiren Bolu taraftarı, morali bozulmaması için maça gelmedi. Gelen taraftarı ayakta alkışlarken, ortaya çıkan tabloda ise Boluspor’un gerçek sahibi olduğunun resmidir.

Geçtiğimiz hafta ilk 6 için umutlarını yitiren Boluspor, önce İmparator adıyla getiren hocanın istifasıyla rahatlamış göründü. Arkasından Alt Yapı Koordinatörü Osman Nuri Hoca ile ekip yaparak çalışmalara başladı. Bir hafta evvel takımdan uzaklaştırılan Abdülaziz’i affeden yönetim, yapılmayacak en büyük hatayı yaptı. Aynı teklif Cemil’e de yapılmış, Cemil’in “antrenmansızım, gelsem katkı veremem” cevabıyla geri çevirdiğini öğrendim. Önce ceza verenler sonradan affederek futbolcunun kucağına düşmüşlerdir. Bu davranışlarla yönetim maalesef takımı bu hale getirmiştir. Sezon başında değişim diye taraftara mesaj verenlerin, Abdullah Abat’ı takımın başına getirip, diğer kadroda bir kaç genç yöneticiyle kandırdıkları ortaya çıkmış, gençleri ateşe atmışlardır. Takımın bu halinden ne Başkan Abat nede genç yönetici arkadaşlar sorulu değildirler. Sorumlu olanlar, futbolun duayeni olarak kendini zannedenlerdir ki, onlarda kendilerini biliyorlar…

Buca maçında bütün Bolu Osman Hocanın çıkaracağı takımı merak ediyordu. Sahaya çıkan ilk 11 de değişen hiçbir şey olmadığını görünce, takımı hocanın yapmadığı ortaya çıktı. Yani teknik adam değişikliğine rağmen, zihniyet değişmeyince hocaların etkisi bulunmadığına şahit oldum. Bu aşamadan sonra, takımı hocanın yapmadığı da belgelenmiş oluyor.

Boluspor’u Buca maçında sahaya kim çıkardı, takım kadrosunu kim yaptı, oyuncu değişikliklerine kim karar verdiyse suçlu onlardır. Sezon başından beri her şeyi bildiğini iddia edenlerin, bundan sonra takımdan ellerini çekmeleri gerekir. Boluspor forması, Boluspor bu kadar ucuz bir takım değildir. 3-5 kadrolu yöneticinin kafasına göre davranarak, kendini tatmin etmek adına Bolu’ya zarar vermesi doğru değildir. Son yıllarda hiç olmadığı kadar rahat davranan yönetime birileri dur demeliler. Hiç olmadığı kadar Bolu’nun parasını etrafa saçanlar ellerini vicdanlarına koymalıdırlar. Boluspor’a her türlü desteği verirken sorunluluk alanlar, gereğini yapmak zorundadırlar! Kötü gidişe sebep olanların inançları var ise, bunun hesabını mutlaka İlahi Adalet vereceklerinden şüphem yoktur.

Karşılaşmaya gelince, 1.60 boyunda Yasin’den kafa golü yiyen 1.90 boyundaki Eser, karşılaşma bitince minik taraftarlara bağırarak ayıp etti. Sahada olmayan İskender, rezaleti gölgelemek için rakibe saldıran Barbaros, yerlerde sürünen Savaş, Cihan, Dıxon ve Muhammed, gelen topları fileden çıkaran Eser’le sonuç kaçınılmazdı.

Mücadele etmeye çalışan Emre, Hakan, Alp ve Vedat dışında oyuncumuz yoktu. Üstelik Alp’in attığı bariz golde verilmeyince son düdükle rezaletimiz tescillenmiş oldu.

Futbolu çok bilen duayen arkadaşlarımız takım kadrosunu yaparken alt yapıdan alınan bütün oyuncuları sahaya sürmüş olsalardı, skorda daha farklı olsaydı bile kimsenin sesi çıkmazdı. Bunu yapmaya cesaret edemeyenler kendi sonlarını hazırladılar. Tabi kendi sonlarını hazırlarken Boluspor’da da kapanması zor yaralar açtılar.

Bu aşamadan sonra, yapılacak olan genel kurul daha fazla önem kazanmıştır. Sağda, solda geçmişte yöneticilik yapanlar dedikodu yerine çözüm üretmelidirler. Kendileri olmadan Boluspor’a gelecek hazırlamak için yardımcı olmalıdırlar. Çünkü bu arkadaşlarımızı Bolu’ya, topluma tanıtan Boluspor’dur!

Son sözüm Şanlı Boluspor’un Şanlı taraftarına olacaktır, unutmayınız ki Boluspor’un gerçek sahibi sizsiniz. Takımımıza en zor günümüzde sahip çıkarak, bunu birilerine kanıtlarken, anlamalarını sağlamalısınız.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2013, 21:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128