Yeniçağa Bahar Halk Futbol turnuvası sona erdi

Yeniçağa Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Gençlik ve Spor Kulübünce gerçekleştirilen Geleneksel Yeniçağa Bahar Halk Turnuvası yapılan final karşılaşması ile sona erdi. 22 Mayısta başlayan ve 13 takımın katıldığı, grup maçları tek devreli lig usulüne göre oynanan maçlar sonunda finalde Doğancıspor’u 2-1 yenen Kuldanspor şampiyonluğu göğüsledi.

 Yeniçağa Bahar Halk Futbol turnuvası sona erdi

Kalabalık bir seyirci topluluğu önünde oynanan final maçını Yeniçağa Kaymakamı Barış Aktan, Belediye Başkanı Ahmet Kızıltan İlçe Jandarma Komutanı Davut Satıcı İlçe Emniyet Müdür Vekili Mustafa Erbalaban Belediye Meclis üyeleri, Bolu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Zekeriya Gökmen, Yeniçağa Gençlik ve Spor Kulübü Yöneticileri ve ilçe bürokratları da büyük bir ilgiyle izlediler. Turnuva’da Yeniçağa Belediyesince takımlara, sporculara ve hakemlere çeşitli ödüller verildi.

Şampiyon Kuldanspora 1.lik kupası ve madalya, Doğancıspora 2.lik kupası ve madalya, Gölyüzü Gençlik Spora 3.lük kupası ve madalya, En Centilmen takım seçilen Asayiş Spora plaket, en centilmen futbolcu seçilen Hakan çevik’e Plaket, Gol Kralı olan Serkan Ünal’a Futbol Ayakkabısı verildi.

Turnuva hakkında açıklama yapan Yeniçağa Belediye Başkanı Ahmet Kızıltan, turnuvanın finalinin centilmence oynandığını ve bundan dolayı her iki takımın oyuncularını tebrik ettiğini belirterek “Önemli olanın öfkeli olduğu halde öfkeyi yenmek güçlü olduğu halde rakibini küçümsememektir. Turnuva finalini oynayan takımların futbolcuları bu düstura uygun olarak mücadele ettiler ve güzel bir şekilde turnuvayı sonlandırdılar. Turnuvaya katılan tüm takımları tebrik ediyor, turnuvaya katkılarından dolayı başta Yeniçağa Kaymakamımız Barış Aktan olmak üzere, turnuva tertip heyeti ve maçları centilmence izleyen seyircilerimize de şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Başkan Kızıltan, Turnuvanın artık geleneksel hale geldiğini ve bundan sonra da katılan takımlarının sayısı artmış olarak düzenleneceğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2013, 20:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER