Yeniçağa Futbol Sahası Yapımına Başlandı

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, yaptığı açıklamada Yeniçağa ilçesinde Sentetik futbol sahası yapımına başlandığını” ifade etti.   Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü,...

Yeniçağa Futbol Sahası Yapımına Başlandı

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, yaptığı açıklamada Yeniçağa ilçesinde Sentetik futbol sahası yapımına başlandığını” ifade etti.

 

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü, Yeniçağa Ak Parti İlçe Teşkilatı ve İl Genel Meclis Üyeleri Recai Çağlar ve İfan Yücel ile birlikte, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ı ziyaret etti. Spor Bakanı Suat Kılıç’a gerçekleştirilen ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan Ercoşkun “Yeniçağa İlçe Teşkilatımız ve İl genel meclis üyeleri Recai Çağlar ile İrfan Yücel’in talepleri neticesinde Geçlik ve Spor İl müdürlüğü bünyesinde saha ile ilgili proje çalışmaları tamamlandı. Bu aşamadan sonra milletvekili arkadaşım Fehmi Küpçü ile birlikte mevcut sahanın şartlarının iyileştirilerek sentetik yeni bir saha yapımı için Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç’ı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdik.

Sayın Bakanımızın olurları ile ihtiyacımız olan 200.000 TL il müdürlüğümüze aktarıldı. Kasım ayı içinde başlayan çalışmaların bu ay içinde tamamlanmasını bekliyoruz.

Bolumuzun en güzel tabi güzelliklerine sahip ilçelerimizden birisi olan Yeniçağamıza ilçe ile aynı adı taşıyan Yeniçağa Gölünün kenarında böyle bir spor tesisi kazındırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu tesisin Bolu amatör spor camiasının önemli bir eksikliğini giderdiğini düşünüyorum. Bu tür sentetik sahaların ilimizin diğer bölgelerine kazandırılması için gerekli çalışmaları da yapıyoruz.

Son sistem ile yapımı gerçekleşen bu tesisin özellikle genç, dinamik Yeniçağa’lı hemşerilerimize ve aynı zamanda tüm sporseverlere hayırlı olmasını temenni eder, bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128