Yeniçağa Gölü'nde kano eğitimleri başladı

(AİBÜ) Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin kano eğitimleri başladı.   Yeniçağa Gölü'nde, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu...

Yeniçağa Gölü'nde kano eğitimleri başladı

(AİBÜ) Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin kano eğitimleri başladı.

 

Yeniçağa Gölü'nde, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin kano eğitimleri başladı.

Yeniçağa Gölü'ne gelen onlarca üniversite öğrencisi, uzman eğitmenler gözetiminde çalışmalara başladı. Öğrenciler, pratik eğitimin ardından göl üzerinde uygulamalı eğitim yaptı.

AİBÜ Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Hanefi Üzün, kano sporunun yaygınlaşmasını istediklerini belirterek, “Yeniçağa’da bu spor dalını geliştirmek ve buradan küçük öğrenci guruplarını yetiştirmek istiyoruz. Yeniçağa Gölü rüzgar açısından kano yapılmasına çok müsait. Burada gösteriler ve müsabakalar yapmak istiyoruz” dedi.

Üzün, Gölköy Sulama Barajında spor yapamadıklarını ifade ederek, “Bu nedenden dolayı Yeniçağa Gölünde yapmak istiyoruz. Amacımız spor yapmak ve kano sporunu insanlara öğretmek” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128