Yeşil sahalardan sarı taksiye

Türk milli takımının eski kalecilerinden Süleyman Kocakara, futbolu bırakmasının ardından İzmir'de taksicilik yapmaya başladı. Kocakara, kendi birikimiyle aldığı taksiyle yeşil sahalardan, sarı taksiye transfer oldu.

 Yeşil sahalardan sarı taksiye

Futbolda birçok başarıya imza atan Kocakara'nın, 1994 yılında bayrağı gençlere bırakma zamanının geldiğini düşünerek futbolu bıraktığı ve Türkiye'ye genç kaleciler yetiştirmek için doğduğu kentin takımı olan Çeşmespor'a kaleci antrenörü olduğu öğrenildi. Türk futboluna onlarca kaleci yetiştiren eski kalecilerden Süleyman Kocakara, şimdi ise taksicilik yaparak geçimini sağlıyor. Futboldan koptuktan sonra kendi birikimiyle bir taksi alan Kocakara, İzmir sokaklarında bir zamanlar onu televizyonlarda izleyenlere hizmet veriyor.

Boluspor bırakmayınca F.Bahçe’ye gidemedi.

Süleyman Kocakara, 1981 yılında Boluspor'a transfer oldu. Fenerbahçe'ye transfer olacakken, Boluspor başkanının kendisini bırakmaması sebebiyle transferi gerçekleşemedi. Tınaz Tırpan, Süleyman Kocakara'yı 28 yaşındayken A milli takıma çağırdı. Kocakara, Şeytan Rıdvan, Kral Tanju, İmparator Oğuz isimleriyle anılan başarılı futbolcularla birlikte futbol oynadı. Tecrubeli kaleci daha sonra Zeytinburnuspor'a geçti. 1994 yılında futbolu bırakmaya karar verdi. Bir süre antrenörlek yaptı. Şimdi ise taksicilik yapıyor.

Spor Merkezi

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2016, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128