Yılmaz “Desteğe ihtiyacımız var”

Dün Chicollatte Cafe’de spor basınına bir kahvaltı veren Voleybol İl Temsilcisi Erdem Yılmaz özellikle son dönemde hakemlerle ilgili sıkıntıların nedenlerini anlatarak, “Bu ay hakem sayımızı arttırmak için Voleybol...

Yılmaz “Desteğe ihtiyacımız var”

Dün Chicollatte Cafe’de spor basınına bir kahvaltı veren Voleybol İl Temsilcisi Erdem Yılmaz özellikle son dönemde hakemlerle ilgili sıkıntıların nedenlerini anlatarak, “Bu ay hakem sayımızı arttırmak için Voleybol Hakem Kursu açacağız” dedi. Yılmaz merak edilen birçok konuya cevap verirken hedeflerini de açıkladı.

 

6 yıldır Voleybol İl Temsilciliği görevini başarıyla sürdüren Erdem Yılmaz önümüzdeki süreçte salon sporlarına verilen değeri yükseltmek istediklerini belirterek şöyle konuştu: “3 dönemdir görevdeyiz. Türkiye’de uzun süredir değişmeyen temsilcilerdeniz. Voleybolda seyir kavramının artmasını istiyoruz. Amacımız sadece voleybolda değil diğer branşlarda da seyirciyi salona çekmek. Bolu’yu hak ettiği yere taşımak istiyoruz” dedi.

“Hakem sayısını arttıracağız”

Yılmaz geçen hafta basında yer alan hakem hatalarının hakem sayısının azlığından kaynaklandığını belirterek bu sıkıntıyı hakem sayısını arttırarak çözeceklerini söyledi. Yılmaz sözlerine şu şekilde devam etti: “Bolu’da şu anda 11 faal hakem var. Aynı anda farklı maçlara çıkamıyorlar. Askere giden var, öğrenci olan var. Olağanüstü çaba harcayan arkadaşlarımız var. Olayın iç yüzü bu. Bu ay Voleybol Hakem Kursu açarak ve Bolu’lu hakemleri tercih ederek bu sorunu çözeceğiz. 7 Ocak Pazartesi (bugün) günü Voleybol Küçük Kızlar maçları başlıyor. Çok az da olsa kamuoyundan anlayış bekliyoruz. Başarısız olursak görevi bırakır, desteğe devam ederiz. Bolu’da voleybolu en iyi yere taşımak istiyoruz” dedi.

“Güzel işler yapacağız”

14 Ocak Pazartesi günü Arçelik Voleybol Büyükler Ligi’nin başlayacağını hatırlatan Yılmaz destek istedi. Yılmaz şunları söyledi: “Bu turnuvada da bir takım sıkıntılar olacaktır. Yetişkinlerden ve antrenörlerden sakin olmalarını istiyoruz. 9 hakemimiz maçlarda görev yapacak. En iyi şekilde maçları yöneteceklerdir. Voleybol adına Bolu’da güzel işler yapacağız. Bolu’da voleybola destek veren Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Bolu Belediyespor Kulüp Başkanı’na teşekkür ediyorum. Belediye yakında muhteşem bir spor kompleksi açıyor. Bu tesis çok iyi ve Bolu’ya çok şey katacak. Beden Eğitimi öğretmenleri ile birlikte çok güzel bir çalışma içinde olabiliriz” dedi.

“Desteğe ihtiyacımız var“

Yılmaz konuşmasının son bölümünde özellikle iş adamlarından kulüplere destek vermelerini isterken, kızlar için en ideal sporun voleybol olduğunu belirterek velilere de mesaj verdi. Yılmaz sözlerini şöyle tamamladı: “Futbola verilen desteğin % 3’ü salona verilirse başarı yakalanır. 5 yıllık süre içinde büyük hedeflerimiz var. Suat Bey’in beklentisi de bu yöndedir. Halktan isteğimiz hep beraber hareket edelim, bize destek versinler. Okulda öğrenciler spora yönlendirilsinler. Unutulmasın ki; spor her şeyin başı” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128