Yılmaz “Beşiktaş’ı ikna etmeye çalışıyoruz”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz gazetecilere yaptığı açıklamada Sarıalan Göleti etrafına tesis yapması gündemde olan Beşiktaş Jimnastik Kulübü için tek sıkıntının ot bedeli olduğunu açıkladı.

 Yılmaz “Beşiktaş’ı ikna etmeye çalışıyoruz”

Konuşmasında Bolu’da var olan futbol turizmini geliştirmek için çalışmalarının sürdüğünü belirttiği açıklamasında, Beşiktaş’ın ilimize yapmayı planladığı tesis için tek problemin ot bedeli olduğunu söyledi. Yılmaz konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı “Futbol turizmini geliştirmek için Abant’ta ve Kartalkaya da otellerimiz var. Kartalkaya da otellerimiz yazın boş duruyor. Kışın 3 ay çalışıyor. Bu otellerin yazın da çalışabilmesi ve futbol turizminde yararlanabilmek için 12 adet futbol sahası yeri belirledik. F.Bahçe Kulübü’nün Abant’ın hemen yanına gelmesinden sonra, Beşiktaş Kulübü’yle de şu anda sadece ot bedeli kalmış durumda. Meralar için ot bedeli ödenirse Beşiktaş’a hemen “buyur” diyeceğiz. Ancak ot bedelini ödeyecek makam yok. Beşiktaş’a ot bedelini öde diyeceğiz. Zaten Beşiktaş’ı ikna etmeye çalışıyoruz” dedi.

Basketbolda Bormeo gibi olacağız

Yılmaz sporla ilgili diğer gelişmeleri şu şekilde açıkladı “Basketbolla ilgili olarak İtalya’da bir kentin üstlendiği görevi Bolu üstlensin diye çalışıyoruz. Bu sene voleybolda işin içine girecek. Karaçayır’da Olimpik Tesis için çalışıyoruz. Adım, adım bu noktaya gidiyoruz” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2013, 19:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124