Yılmaz Milli Sporcularla yemekte buluştu

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Avcılık ve Atıcılık Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu Türkiye Şampiyonası’nda dereceye giren milli sporcularla düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi.

 Yılmaz Milli Sporcularla yemekte buluştu

Gaye Otel’de gerçekleşen buluşmaya Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Suat Çelen,  milli atıcılar, antrenörleri ve yöneticileri katıldı.

“Antalya kışın neyse Bolu’da yazın o olsun istiyoruz”

Akşam yemeği öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Biz Bolu’yu bütün branşlarda sporun merkezi haline getirmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda jimnastikte önemli durumdayız. Futbolda da yürüttüğümüz çalışmaları sonuçlandırabilirsek Antalya kışın neyse Bolu’da yazın o olsun istiyoruz. Bu süreci bir, iki kişinin sürdürmesi ile olmuyor. Bu sayıyı artırarak gücümüzü birleştirmemiz lazım. Ama maalesef halen Bolu’da farklı noktalara atış yapanlar var.  Bu şekilde atışlar yapıp aynı hedefi vurma şansı olamaz. Dolayısıyla biz her branşta çok başarılı olacak, alt yapıya sahip bir Bolu oluşturmaya çalışıyoruz. Eğer turizm kenti olacaksak, üniversite kenti olacaksak spor turizminin tamamı ile bizlerin haşır neşir olmamız lazım” dedi.

“Bolu’da spor konuşuluyor”

Başkan Yılmaz’ın ardından konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Suat Çelen, “Öncelikle bizlerin her zaman yanında olan Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’a çok teşekkür ediyorum. Kendisinden ne zaman bir talepte bulunsak her zaman emrinizdeyiz diyerek imkanları doğrultusunda isteklerimize cevap veriyor. Bu da bize ayrıca güven veriyor. Bu kapsamda Bolu’nun en güzel yeri olan Karaçayır’daki bin 900 dönüm araziyi bize tahsis etti, biz de orayı spor alanı ilan ettik. Spora yapılan destekler noktasında valimiz, milletvekillerimiz ve Bolu’nun ileri gelenleri her zaman bizlerin yanındalar. Bolu’da artık spor konuşuluyor. Salon sporlarında basketbol, voleybol gibi spor dallarımız yapılanmaya başladı. Göreve başladığımda ilk şunu söylemiştim jimnastik branşında eğer Bolu dünya şampiyonu olduysa diğer branşlarda da olabilir. Yeter ki sistemli bir şekilde çalışmalar yapılsın” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2013, 23:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER