Yılmaz’dan Boluspor'a destek!

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Yılmaz, Boluspor ile ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 Yılmaz’dan Boluspor'a destek!

"Biz para veremeyiz, hukuken mümkün değil"

Boluspor’a hukuken para vermelerinin mümkün olmadığını ifade eden Yılmaz sözlerine şöyle devam etti: “Boluspor Başkanları, benim Belediye Başkanı olduğum günden bu yana gelir getirici proje ne getirmişlerse tamamını kabul etmişimdir. Burası da Boluspor Başkanımızın benden talep ettiği bir yerdi. İhtiyacımız da vardı. Burası bir tepe, aynı zamanda bir park. Bu bölgeye gelenler çay, kahve içebilsin aynı zamanda bir teras olarak burası bir görünüm olarak ideal bir yer. Tabi Boluspor’un bu kadar güzel bir mekan sağlatabileceği kanaati bende değildi. Bazı basın mensupları benim, basın mensuplarını satın almak için peşkeş çektiğim mekânlar olarak algılıyor veya algılatabiliyor. Ben buranın kime verildiğini, nasıl verildiğinden bir haberim yok. Şimdi görüyorum ki, gelecek Bolu’ya yakışır estetik bir yapı olduğunu görüyoruz. Öncelikle Boluspor Başkanını ve bu işi yapan arkadaşları kutluyorum. Eğer sağlıklı çalıştırırlarsa hem kendileri hem de Boluspor kazanır diye düşünüyorum. Boluspor’a verdiğimiz Park Restaurant’ı da ihale ile verdik. Boluspor kime verdi, kaça verdi bunlar bizi ilgilendiren konular değil. Ayda 1–2 lira neyse Boluspor buradan para kazanıyor. Bu paraları ne kadar arttırabilirsek, Boluspor’un ekonomik gücü o kadar artar ve o kadar güçlü olarak mücadele edebilir. Yoksa laf üreterek, dedikodu yaparak Boluspor’a faydalı olabilme şansı kimsenin olmadığı gibi bizimde olmaz. Biz para veremeyiz, hukuken mümkün değil. Para verecek hukuki gücümüzde olsa para verdiğiniz zaman gider. Bir futbolcuyu 10 liraya alacağınız zaman 20 liraya alırsınız para biter. Altı boş bir çuvala parayı atıyorsunuz, attığınız para gider. Sadece Boluspor için değil, herkes için böyle.”dedi.

Biz, şuan ki Boluspor başkanının yanında dik duruyoruz”

Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak’ın yanında dik durduklarını ifade eden Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz sözlerini şöyle noktaladı: “Biz, şuan ki Boluspor Başkanının yanında dik duruyoruz. Daha öncekilerinde de dik durduk. Boluspor, Bolu’nun takımı. Boluspor’un Başkanları bizim için önemlidir. Boluspor Başkanları hem vakitlerini hem de parasını harcıyor. İyi giderse herkes ‘kralsın’ diyor. Kötü gittiği zamanda herkes üzerine saldırıyor. Kusursa bakmasınlar bugüne kadar Boluspor’u sevdiğini iddia edenler Boluspor ile kendisini hemhal görenler, taraftarından yöneticisine kadar Boluspor’u kullanmışlardır dedim. Yine aynı lafın arkasındayım. İlk defa Boluspor, bu Başkanı ve yönetimini kullanıyor. Hem böyle olacak hem de sen adama saldıracaksın. Şimdi Boluspor’un kötü gitmesi için mi uğraşıyor. Ama netice olarak bir futbolcu alıyor. Yararlı olamayabiliyor. Boluspor’u çok sevenler varsa ve basında da Boluspor’a bilmem ne olacakmış diyenler çıkıyor ya, söyleyin iki tane futbolcu alıversinler Boluspor’u çok seviyorlarsa. O zaman basına çok büyük görev düşüyor. Eğer gerçekten Boluspor’u sevenler varsa ve kendilerini kullandırtmak için devreye giriyorlarsa Boluspor’a 1–2 futbolcu alsınlar. Bizde Allah razı olsun diyelim. Boluspor kötü gitsin diye kendini Boluspor ile bütünleştirerek kendi reklamını yapacak çalışmalara mahal vermeyin. Primi Boluspor’a destek verenlere verin. Boluspor ile ilgili irtibatımız, gücümüz, işlevselliğimiz budur. Ben daha çok mağlup olduğu zaman ararım. Galip olduğu zamanlar herkes arar. Sıkıntılı anlarda sen takımına sahip çıktığını belirtirsen, o takımı tuttuğun ortaya çıkar.” şeklinde konuştu.

Spor Merkezi

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124