Yönetim kurulu istifa etti

Gaziantepspor Kulübü As Başkanı Hayri Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri istifa ettiklerini açıkladı.

Yönetim kurulu istifa etti
 

HABER: Esra Öztürk

Gaziantepspor’da As Başkan Hayri Öztürk, yönetim kurulu üyesi Mithat Yıldırım, Mehmet Özdemir, Mahmut Kalenderoğlu ve Yusuf Aslan istifa etti.İstifa eden yönetim kurulu üyeleri yaptığı açıklamada “Gaziantep kamuoyuna ve spor camiasına;  spor kulüpleri bir kişinin değil tüm kamuoyunun bir değeridir. Göreve gelirsiniz ve görevinizi en iyi şekilde yapmaya çalışır, kulübü başarılı kılmak için uğraş verirsiniz. Kulüp yönetimi ise kolektif bir anlayışla olur. Görevler paylaşılır. Her üyenin yapacağı görevler belirlenir verilen görevlerinde yerine getirilmesi istenir.  Eğer bir kulübü bir tek kişi yönetmeye kalkarsa başarısızlık da kaçınılmaz olur” ifadelerine yer verdi.

“BAŞARISIZLIĞIN NEDENİ KULÜP BAŞKANI”

Gaziantepspor’un geldiği durumun tek sebebi kulüp başkanı Huzeyfe Durmaz’ın tek başına yönetme hevesi olduğunu belirten Kurul üyeleri “Gaziantepspor kulübünün de yaşadığı bu başarısızlığın nedeni kulüp başkanı Huzeyfe Durmaz’ın kulübü tek başına yönetme hevesidir.Bizler yönetime gelirken kulübün zor durumda olduğunu biliyorduk. Elimizi taşın altına koyarak bu kötü gidişe bir dur demek için kolları sıvayarak göreve başladık. Bizim anlayışımız kolektif bir yönetim anlayışı olmasıydı. Ama yaşanan süreçte hiç de öyle olmadı. Yönetime geldiğimizden bu yana sadece 3 yönetim kurulu toplantısı gerçekleşti.   Daha ilk haftalarda yönetimden istifalar oldu ve yerlerine yedek yöneticileri çağırarak görevimizi devam ettirmeye çalıştık. Yaklaşık olarak da 5 aydır yönetim kurulu toplanıp da bir karar alınamamıştır. Huzeyfe Durmaz tek başına hareket etmektedir” dedi.

“YANIT ALINAMAMIŞTIR”

Yönetim kurulu üyeleri olarak sordukları sorulara cevap alamadıklarını belirtirken açıklamalarında  “Bu süreçte sorduğumuz hiçbir soruya da yanıt alınamamıştır. Mesela kulüp harcamaları ile ilgili olarak alınması gereken kararlar alınmadan bu harcamaları nasıl gerçekleştirmiştir. Kulüpler birliğinden, federasyondan ve diğer kulüp gelirleri ne kadardır nasıl harcandı hiç kimsenin haberi bulunmamaktadır. Kulüp banka hesapları terine kendi adına açtığı hesaplar kullanılmaktadır bundan dolayı da yönetim kurulunun takibi imkânsızlaştırılmıştır.   Kulüp as başkanı mali işlerden sorumlu Mahmut Kalenderoğlu dahi yapılan bu harcamalarla ilgili olarak bilgi ve belgelere ulaşamamış kulüp çalışanlarından bilgi almaya çalışmıştır. Ve Mahmut Kalenderoğlu bu duruma isyan ederek bizlerden önce istifa etti” ifadelerine yer verdi.

 

Başkan Huzeyfe Durmaz’ın herşeyi habersiz yaptığını belirten yönetim kurulu üyeleri “Huzeyfe Durmaz kulübün her işinde tek başına hareket ettiği gibi kulübü çalıştıran teknik adamların gelişleri ve gidişleri de herkesten habersiz karar alınmadan kendi başına yapmıştır. Özellikle Oktay Derelioğlu ‘ nun gelişi ve kaçışı tam bir muammadır. Başkan Huzeyfe Durmaz ile gizli anlaşmalar yapılmış ama istediklerini de alamayınca şehri terk ederek kulübü kendi başına bırakmıştır. Bununla da kalmayıp kulüp çalışanları ve futbolcular arasında husumet yaratarak kulübü ikiye bölmüşlerdir. Sadece 28 futbolcusu bulunan ve transfer yasağı olan bir takımda 14 futbolcuyu kadro dışı bırakmak dahi akıllara durgunluk veren bir durumdur.Tüm bu olumsuzlukları gidermek adına başkanla konuştuğumuzda “istifa eden etsin ben tek başıma da olsa kulübü yönetirin” demiştir. Zaten ilk baştan beri de yaptığı budur. Tek başına yönetmeye çalışmak. Bizlerin de istifası ile toplan 14 yönetim kurulu üyesi istifa etmiş bulunmaktadır. Kalan yönetim kurulu üyeleri de sadece kağıt üzerinde varlardır.Bu şartlar altında Gaziantep spor kulübüne zarar veren kendi çıkarları peşinde koşan Huzeyfe Durmaz ile çalışma olanağımız tamamen tükenmiştir. Bundan dolayı kulüpteki görevlerimizden istifa ettiğimiz kamuoyuna bildirir. Ayrıca Huzeyfe Durmaz’ ın bu sorumsuz davranışlarını sizlerin taktirine sunarız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2018, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER