banner120

Yumrukaya sezona 4 golle başladı

Bolu Amatör Ligin ilk haftasında Karaçayır’da Yumrakayaspor ile Sebenspor’un lig mücadelesinde 5 kez ağlar meşin yuvarlakla buluştu. Yumrukaya, Sebenspor’u 4-1 yenerek lige 3 puanla başlayan takım oldu.   Karaçayır...

Yumrukaya sezona 4 golle başladı

Bolu Amatör Ligin ilk haftasında Karaçayır’da Yumrakayaspor ile Sebenspor’un lig mücadelesinde 5 kez ağlar meşin yuvarlakla buluştu. Yumrukaya, Sebenspor’u 4-1 yenerek lige 3 puanla başlayan takım oldu.

 

Karaçayır Sentetik sahada Yumrukaya, Seben spor’u ev sahibi olarak ağırlarken, ilk devre Yumrukaya’nın 2-1 üstünlüğü ile tamamlandı. 90 dakikalık mücadelede üstünlüğü elde bırakmayan Yumrukaya, sahada en çok topu ayağında tutan ve daha çok gol pozisyonuna takım olarak görüldü.  Karşılaşmanın ilk devresinin ilk golü 5. dakikada geldi. Yumrukaya sporlu Hüseyin ceza alanında kaleye yakın mesafeden şık bir vuruşla topu ağlara gönderdi ( 1-0). 1-0’lık galibiyetin devam ettiği andan itibaren Sebenspor atakları sıklaşmaya başladı. 15. Dakikada Sebenspor’lu Yumrukaya ceza alanı içersinde ikili mücadelede Hakan topu kaleye vuran son adam oldu ve Sebenspor 1-1 lig beraberliği yakaladı. Golden iki dakika sonra Sebenspor’un sevinci yarım kaldı ve Yumrukaya durumu 2-1’e getirdi. Yumrukaya sporlu Hüseyin’in serbest vuruşunda top kale çizgisine yakın bir mesafeye geldi. Kemal topu kaleye gönderdi, kaleci Kemal’in elinden kaçırdığı meşin yuvarlak ağlarla buluştu ( 2-1). Golün ardından devam eden mücadelenin ilk devresinin geri kalan dakikaları içersinde gelişen ataklar olsa da gol ile neticelenmedi ve ilk devre Yumrukaya spor’un 2-1 üstünlüğü ile tamamlandı. İkinci devre Üstünlükle başlayan Yumrukaya, karşılaşmanın 53. dakikasında Sebenspor kale sahası içersinde gol pozisyonu geliştirdi, kale önüne yakın mesafeden Kemal vurdu, kalecinin elinden kayan top yine ağlarla buluştu ve durum Yumrukaya leyine 3-1 oldu. Arada ki fark 2 ye çıkarken, maçta bu sonuçla bitecek derken 89. dakikada ani gelişen bir atakta Kemal, Kalecinin boş bıraktığı yerden topu filelere gönderdi ve skoru 4-1 yaptı. Kalan uzatma anları içersinde başka gol olmadı ve Yumrukaya spor, Seben spor’u 4-1 yenerek sahadan gülen takım olarak ayrıldı.

 

Yumrukaya: Arif, Sercan, Alper, Sedat, Engin, Feyyaz, Barış, Zinnur (İbrahim dk 75), Hüseyin, Anıl, Kemal

 

Sebenspor: Kemal, Tezcan (Çetin ), Ahmet, Recep, Taha, Burak, Fatih, Hakan, Kadir, Eren, Rıdvan

Goller: Dk 5 Hüseyin, Kemal (dk17, 53, 89) (Yumrukayaspor), Hakan dk 15 (Sebenspor)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124