banner120

Yürüyüş yolu tamamlanıyor

Sağlıklı bir hayat için sporun önemini dikkate alarak kolları sıvayan Gerede Belediyesi yeni yürüyüş yolu yapımına başladı.   Osmanlı Caddesi (Üniversite Yolu) Mezbahane altında kalan ve dayıoğlu deresi...

Yürüyüş yolu tamamlanıyor

Sağlıklı bir hayat için sporun önemini dikkate alarak kolları sıvayan Gerede Belediyesi yeni yürüyüş yolu yapımına başladı.

 

Osmanlı Caddesi (Üniversite Yolu) Mezbahane altında kalan ve dayıoğlu deresi devamında uzanan bölgeye yapılan yürüyüş yolunun toprak dolgusu tamamlanmak üzere. 3 metre genişliğe ve 1100 metre uzunluğa sahip olan bir kulvar oluşturuluyor. Zeminine kırma taş döşenecek olan yürüyüş yolunda akşamları da kullanılabilmesi için aydınlatmanın yanı sıra ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmaları da devam ediyor. 1100 metre uzunluğunda yapılacak olan yürüyüş yolunda ayrıca su üzeri köprü geçişleri ve dinlenmek için banklarda bulunacak. Ortak spor alanlarının önemli bir ihtiyaç olduğunu ve uygun yerlerde bu alanları oluşturmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Ömer Baygın “Yürüyüş, her insanın yapabileceği en kolay spor olarak şehirlerde her geçen gün yaygınlaşmakta ve kitle sporu haline gelmektedir. Ancak, kentlerde vatandaşların rahat bir şekilde bu sporu yapabilecekleri yerlerin artırılması için çaba gösteriyoruz. Biz, Gerede Belediyesi olarak, ilçemizde sayıyı artırmak için yeni bir yürüyüş yolu yapmaya karar verdik ve çalışmalarımızı başlattık. İnsanlarımız burada gönül rahatlığı ile yürüyüş yapabilecekler” dedi. Gerede Belediyesi park bahçe yetkilileri çalışmaların tamamlanarak halkın hizmetine sunulacağını ifade ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124