Zahteroğulları “Bizim kapımız herkese açık”

Süper Toto Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş’ın Bolu’ya yapacağı tesis için Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, önceki gün Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Özköse ve kulüp yetkilileri ile yaptığı görüşmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Zahteroğulları yaptığı açıklamada “Onları burada görmek isteriz. Onlara da alternatiflerin neler olabileceğini gösterdik. Planı bitmek üzere olan turizm bölgemizin avantajlarından bahsettik. Yönetim kurularlında değerlendirecekler” dedi.

 Zahteroğulları “Bizim kapımız herkese açık”

Haber: Hamza TÜRDÜ

Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, önceki gün makamında konuk ettiği Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Özköse ve kulüp yetkilileri ile yaptığı görüşmeler hakkında basın mensuplarına bilgiler verdi. Vali Zahteroğulları, Beşiktaşlı yöneticilerle yaptıkları görüşmede, Bolu’ya yapılacak tesis hakkında görüştüklerini ifade etti.

OTELLERİMİZ MARKALI OLSUN İSTİYORUZ

Biz her ortamda ifade ediyoruz. Bolu’nun ciddi bir potansiyeli var. Eşsiz bir coğrafyası var sadece doğal güzelliği ile değil buranın ulaşım imkânları konumu itibari ile her şeyden önce nemsiz rutubetsiz bir ortam olması sosyal çevresi büyükşehirlere yakınlığı gibi fırsatları itibari ile Türkiye’de nitelikli turizmin ve aynı zaman da sporun bütün branşlarının merkezi olacak bir potansiyel taşıdığını her ortamda söylüyoruz. Biz gerek turizm yatırımlarında gerekse diğer yatırımlarda hep bir şey vurguluyoruz. Katma değeri yüksek ve kaliteli hizmet üretelim bunun içinde ciddi markalara ihtiyacımız var. Otellerimiz markalı olsun istiyoruz. Dünyanın ve Türkiye’nin önemli markaları buraya gelsin. Başka alanlarda da ciddi markalar gelsin bizim katma değerimizi arttırsın.

BU MARKALARI ŞEHRİMİZE KAZANDIRMAK İSTİYORUZ

Büyük takımlar Türkiye’de önemli marka. Fenerbahçe önemli bir marka, Beşiktaş önemli bir marka Galatasaray önemli bir marka. Futbol takımlarının ötesinde çok ciddi taraftar grupları olan önemli ticari markalar. Her şeyden önce bu markaları şehrimize kazandırmak istiyoruz.

BİZİM KAPIMIZ HERKESE AÇIK

Onun yanında bazı yorumlar yapılıyor. Beşiktaş gelirse ne olacak öteki gelirse ne olacak diye O zaman hiç kimse gelmesin. Böyle bir anlayış olamaz. Bizim kapımız herkese açık. İyi ve kaliteli hizmet üretelim insanlar buradan mutlu ayrılsın şehrimiz de bu işten para kazansın. Ekonomi dediğimiz şey bu değil mi.

ONLARI BURADA GÖRMEK İSTERİZ

Bu çerçevede Fenerbahçe’nin topuk yaylasına tesis yapmasından sonra biz diğer takımlarının da benzer arayışlarının olduğunu düşünerek davet ediyoruz. Bu süreç benden önce başlamıştı. Geldiklerinde de alternatifleri gösteriyoruz. Kendilerine de ifade ettik. Biz burada onlara her türlü kolaylığı göstermeye hazırız. Onları burada görmek isteriz. Onlara da alternatiflerin neler olabileceğini gösterdik. Planı bitmek üzere olan turizm bölgemizin avantajlarından bahsettik. Yönetim kurularlında değerlendirecekler.

GALATASARAY’DA BOLU’YA GELECEK

Ayrıca Galatasaray kulübü de yılbaşından önce benimle irtibat kurmuştu. Kendilerini davet ettik. Aslında programda yapmıştık ama ertelediler. Önümüzdeki günlerde Galatasaray kulübü de gelecek onlara da çeşitli alternatiflerimiz var. Sadece takımların kamp yapması ile değil geniş bir perspektifle bakıp. O camianın buraları merkez edinmesini arzu ediyoruz. Topuk yaylası sadece Fenerbahçe’nin kamp merkezi değil bütün Fenerbahçelilerin gitmeyi arzu ettikleri vakit geçirdikleri ve tatil yaptıkları bir yer. Benzer uygulamaları biz de getirelim istiyoruz. Sportif anlamda da iyi olacak.

ARTIK SALONUMUZDA BİTİYOR

Bizim artık salonumuz bitiyor salonumuz var. Beşiktaş’ın gelsin gelmesin sadece futbol takımlarımızın değil bütün branşlarımızın basketbol voleybol geleneksel sporların hepsine Bolu’da kamp yaptırabilecek ortamımız var. İnşallah bizim ilerleyen dönemlerde yeterince otelimiz, tesisimiz ve sahamız olduğunda büyük futbol takımlarının da Bolu’da kamp yaptığını görmeyi arzu ediyoruz.

BEŞİKTAŞ’A SEBEN GÖLÜ CİVARINI GÖSTERDİK

Seben gölü civarı daha önce gündeme gelen yer. Orada geniş bir alan var. Turizm bölgesi ilanı ile birlikte üzerinde çalıştığımız orman vasfını kaybetmiş yerler var. Orman Bakanlığı onları çalışıyor. Biz alternatifleri görüştük. Onlar bizim işimize şu yerler yarıyor diyecekler ya da biz hangilerinin hangi şartlarda olabileceğini söyleyeceğiz. Siz yer gösteremedikten sonra istediğiniz kadar reklam yapın gelen insan yatırım yapacak. Dünya devi de gelse yer göstermedikten sonra bir şey ifade etmez. Bunu için yer göstermeniz lazım. Bunun içinde turizm bölgesi ilanına ihtiyaç var. Öncelikle görüştüğümüz yer Seben gölü civarı.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2015, 18:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER