STRESTEN MUTLULUĞA

“Enerji Farkındalığı”
Bu hafta enerji farkındalığına dikkat çekmek istiyorum.
Gün içinde bazen kendimizi çok enerjik bazen de tükenmiş hissederiz.“Enerjim yok, enerjim az,  kendimi çok güçsüz ve tükenmiş hissediyorum. Bir türlü çalışmaya başlayamıyorum.  Hatta koluma kaldıracak enerjim yok, ”dediğimiz anlar yaşarız. Aslında ne olduğunu tam olarak bilemesekte enerjiyi bir şekilde konuşuruz.
Enerjiyi gözümüzle göremeyiz. Ama etkilerini hem bireysel hem de toplumsal olarak hissederiz. Enerji basit bir şey değildir. Enerji sadece insanları etkilemez, medeniyetleri dahi etkileyecek güçtedir. Her insanın enerji bedeni vardır ve farklıdır. Enerji başımızdan girer, ellerimizden ve ayaklarımızdan ışık hızında çıkar. Enerjiakmak zorundadır veileriye doğru hareket eder.
Yaşam enerjisi; insanların, bitkilerin ve hayvanların hareket kabiliyetini sağlar. Enerji hücre molekülleri arasında hücre zarı bitişiğinde yer alan elektrostatik ve elektromanyetik güçleri dengeleyen bir hayat akımıdır. Hatta cansız olarak bildiğimiz her şeyde de enerji vardır. Biz insanlar her şeyin enerjisini hissederiz. Her insanın, her eşyanın, çevreye yaydığı bir enerji alanı var ve bütün canlı ve cansız varlıklar da birbirleriyle enerji alışverişi içindedirler.
 Aslında yaşam enerjisi kavramı çok eski kültürlere dayanmaktadır. 5000 yıl önce Orta Asya’da Çin’de ve doğu kültürlerinde enerji çalışmaları yoğun bir şekilde uygulanmış ve uygulanmaktadır. Özellikle Çin tıbbında yer alan “Akupunktur noktaları” esas alınarak uygulanan EFT tekniği bedendeki enerji meridyenlerine dokunma ve bunoktaları uyarma üzerine oturmuş bir tekniktir. Fiziksel bedenimizin gıdası besinlerdir. Ruhumuzun gıdası ise enerjidir. Enerjimiz var ve sağlıklı akıyorsa mutluyuz ve her şey yolunda demektir. Fakatenerjimiz yoksa kendimizimutsuz ve stresli hissederiz. Bu teknik uygulanırken enerjiellerimiz, enerji zihnimiz ve enerji bedenimiz aynı anda bir arada olduğu için, etkili, hızlıve dönüştürücü bir tekniktir.
Peki, Enerjiyi Görebilir miyiz?
1939 yılında Rusya’da fotoğrafçılık ile uğraşan Bay ve Bayan Kirlian çiftinin bulduğu birfotoğraf makinesi ile “ Aura” adı verilen enerji bedenimiz görüntülenmiştir. Canlı cansız her şeyin yaydığı enerji fotoğraflanmıştır.  Bu konu ile ilgili görselleri internette bulabilirsiniz. Yine “Bioenerji” seansından önce ve sonra çekilmiş resimlerde enerji akışının öncesi ve sonrası görüntülenebilmektedir. 
Enerji konusunda; Albert Einstein “Her şey enerjidir ve her şey yalnızca bundan ibarettir. Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına uyumlandığınızda artık yapacak bir şey yoktur o gerçeklik size ait olur. Bundan başka bir yol yoktur. Bu felsefe değildir. Bu fiziktir.” demiştir.
Kısaca enerji varsa hayat kolay devam eder. Ama enerji yoksa hayatımızda duran, acıtan, gerileten bir tablo var demektir.  Problemlerimizi çözemediğimizde kendimizi çıkmazda hissederiz. Bu durumda panzehir enerjidir. İlerlemek ve çözüm için “enerji farkındalığı “çok önemli.  
İyi ya da kötü enerji yoktur. Aslında sadece enerjinin varlığı ve yokluğu söz konusudur. Enerjimiz yüksekse problemlerle baş edebilecek gücümüz olur ve çözüm odaklı oluruz. Ben İstanbul’a bu eğitimi almaya gittiğimde, bu tekniğin bu kadar doludolu, bu kadar kıymetli ve etkili bir teknik olduğunu bilmiyordum.
Şifa ve mutluluk içerden başlar. Beden kendini iyileştirir, yeter ki onun işleyişini bilelim, ona kulak verelim ve ona yardım edelim. Haftaya duygularımızı inceleyelim. Görüşmek üzere…  
Sevgi ile kalın… 
YORUM EKLE

banner133

banner129