*STRESTEN MUTLULUĞA

 *STRESTEN MUTLULUĞA
“Duygularımız”
Kendimizi bazen çok mutlu ve güçlü bazen de çok stresli ve tükenmiş, çaresiz hissederiz. Duygularımız nerde kayıtlı? Zihnimizde mi? Duygularımız bedenimizde  bir yerde kayıtlı değildir.Fakat hepimiz gerek olumlu gerekse olumsuz duygularımızı fark ederiz. Bazen de olumsuz duygularımızla bahşedemediğimiz anlar yaşarız.
Aslında hepimiz ne hissettiğimizi biliriz. Hisleri konusunda kimse yalan söyleyemez. Kişi mutsuzken mutluyum diyemez. Zaten ses tonu, duruşu ve mimikleri o kişinin ruh halini yansıtır.
Bütün olumsuz duygular enerji sistemindeki rahatsızlıklardır.
Duygularınızıfark edin. Ne hissediyorsunuz. Ne zamandanberi böyle hissediyorsunuz ve daha iyi olmak için neye ihtiyacınız var? 
Enerji EFT tekniği ile aynen bu soruları danışana sorup onun neye ihtiyacını olduğu hakkında yorum yapmadan ne hissetmesi nasıl davranması gerektiğini söylemeden onun yolculuğuna etik kurallar çerçevesinde sadık kalarak tekniği uygularız. Kişi kendinde ve ne anlatmak isterse onu anlatarak ya da gizli terapi tekniği ile olayı dahi danışana anlattırmadan seans yaparız. Olumsuz duygular bize enerji bedeni hakkında bilgi verir ve yol gösterir. Kim ne yaptı, neden yaptı, kim suçlu vs. biz bunların peşinde değilizdir.
EFT ile en mükemmel buluşlardan biri duyguların sözcük değil hisler olduğunu anlamaktır. Bir insanın kızgınlığı, başkasının öfkesi ve üçüncü bir kişinin üzgünlüğü asla aynı değildir. Bunu yalnızca “Enerji” diyerek özetleyebiliriz. Bir problemin, olumsuz duygunun bir enerji olduğunu düşünün sadece……
“Sadece bir enerji!”
Biz dünyayı beş duyumuzla algılarız. Altıncı hissimiz de enerji sisteminden bilgi alır ve beden aracılığıyla bize bilgi verir. Bazen “Boğazım düğüm düğüm oldu, sırtımda koca bir yük taşıyorum, kalbim paramparça oldu, mideme taş gibi oturdu” der ve öyle hissederiz. Bu söylemlerimiz aynen bizim gerçekliğimizdir. Enerjinin sağlıklı akmadığının işaretleridir.
DUYGULAR; Fiziksel bedende hissedilebilenenerji sistemindeki enerji hareketleridir, başka bir şey değildir. Duygu zihinde ve bedende gerçekleşen bir şey değildir. Olumsuz duygular bizim için enerji bedenindeki haritalardır. Enerji bedeni tıkanıklığı olmasa kişi korku ya da o olumsuz duyguyu hissetmezdi. O blokaj teknik ile açıldığında o korkuda yada olumsuz duygu da ortadan kalkar.
 Mutlu isek enerji akışı sağlıklı demektir.
Duygularınızın Farkına Varın!
Hayatımız boyunca yaşadığımızherşey bizi geliştirmek için verilmiş, dizayn edilmiştir. Yaşadıklarımızın, tanık olduklarımızın sadece enerjisini hissederiz. Yaşadığımız her şey ruhumuzun tekâmülü için verilmiştir. Enerji akabildiğinde bizi geliştirir. Ama enerji akamazsa bedende sıkışıp kalırsa kötü hissederiz. Çünkü enerji bedenimizde bize ait olmayan bir enerji formu sıkışıp kalmıştır. Orada kaldığı sürece sorun yaratacaktır.Bu teknik ile enerji bedenindeki tıkanıkları açarak enerji akışını en sağlıklı hale getirmeye çalışırız. Tıkanıklık açıldığında hisler ve düşünceler değişir. Problemde eşik kayması olur. Kişi için problem küçülür ve çözülebilir halegelir. Enerji farkındalığını hayatımıza katmalıyız. Kısacası olumsuz bir duygunuz varsa “enerji bedenimiz açıktı” bunu hatırlayın. Hangi enerji formuna ihtiyaç varsa Pozitif EFT tekniği uygulanarak o enerji formu takviye edilebilir.
ENERJ-EFT Tekniği; Öfke, üzüntü,  endişe, korku vb. gibi olumsuz duyguları, fobileri, geçmişten getirdiği tüm izleri, geleceğe ait endişeleri arındırmak ve bu duygulardan özgürleşmek için parmak uçlarıyla vücuttaki meridyen noktalarına hafif vuruşlarla yapılan muhteşem bir tekniktir. Koskoca bir enerji okyanusundayız. Hepimize yetecek kadar bol bol enerji var. Bu tekniği öğrenip hayatınıza geçirmeniz dileklerimle. Facebook sayfamdan bana ulaşabilirsiniz. Şubat tatili sonrası “Grup çalışmaları” ki buna “workshop ( Atölye çalışması)” deniyor  bu şekilde tanıtımlar planlıyorum bilginize… Sevgi ile kalın!
Sevgi ile kalın… Saliha ERTAN
YORUM EKLE

banner133

banner129