STRESTEN MUTLULUĞA

“Güzel Bir Yaz Dilerim”

Uzun zamandır hemen hemen her hafta bana ayrılan bu köşede uzmanı olduğum alanlarla ilgili bilgilerimi sizlere aktarmaya çalıştım. Bütüne, herkese en yüksek katkı sağlamasını dilerim. Bir süre yazılarıma ara vermek istiyorum. Yaklaşık 2-3 yıldır üzerinde çalıştığım bir kitabım var. Onun son düzenlemelerini yapıp öğrencilerle bu sene buluşturmak istiyorum. Özellikle ilköğretim 5-6-7- ve 8. sınıf öğrencileri için lise giriş sınavlarına hazırlanmada rehberlik tarzında bir kitap olacak. Nefes, ders çalışma yöntem ve teknikleri, hızlı okuma, başarı ve motivasyon ve benzeri konulara değineceğim. İnşallah bu yaz bitirmeyi hedefliyorum. Tüm kitap yazarlarını canı yürekten kutluyorum. Gerçekten çok emek isteyen bir süreç.

            Enerji –EFT(Duygusal özgürlük tekniği ) ve nefes eğitimi hakkındaki bilgi paylaşımlarım tabii ki yeterli değil ve daha çok anlatılacak konu var. Fakat her iki konu da uygulamalı konular. Kişi özellikle bu teknikleri deneyimlemeli ve teknikleriöğrenerek hayatına geçirmelidir. Daha detaylı bilgi için telefonla bana ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Hiçbir şey için geç kalınmış sayılmaz. Öğrenmenin yaşı yok. İçe yolculuk gerçekten çok güzel bir yolculuk. Kendini keşfetmek, fark etmek ve değişip dönüşmek. Elbette bir çırpıda değişmek kolay değil. Ama zamanla her şey mümkün.

            Değişimin önündeki tek engel sadece kişinin kendisidir. Kişi değişmek istemez. Değişim onun için bilinmezlerle doludur. O bildiği alan güvenlidir ve bu yüzden değişime direnç gösterir. Evet, hayatlar iniş ve çıkışlarla dolu. Önemli olan hiç problemsiz bir hayat yaşamak değil, o problemleri çözüş şeklimizdir. Bireyin enerjisi pozitif ise problemleri çözecek gücü kendinde bulur ve problem küçülür. Fakat enerjisi yoksa vede enerji bedeninde blokajlar varsa hep negatif konuşur ve negatif düşünür. Problemi çözecek gücü kendinde bulamaz.Hatta yazılarımda bahsetmiştim ”Duygusal Özgürlük Tekniğinin” öznel deneyim ölçeği olan   “SUE skalasında” bir kişi -10’da ise kendini bitmiş ve tükenmiş hisseder. Uzun süre burada kalmak depresyondur zaten. Hiç enerji yok.Bir EFtT uzmanı olarak bir de problemlerinize enerji açısından bakın derim. Birçok problemin hatta fiziksel gibi görünen problemlerin altında bile yaşadığımız olumsuz duyguların yansımaları olabilir.

Okumaya ve araştırmaya devamediyorum. Bu hiç bitmeyecek sanırım ve bitmesinde. Beyin hücrelerimiz öğrenmeye programlanmış. Eğer yeni bir şeyler öğrenmezsekbeynimiz eskileribugüne getirir ve bir değirmen taşı gibi onları öğütür. Kişi farkında olmadan geçmişte yaşar. Ne geçmiş var ne de gelecek. Sonsuz bir şimdi, anvar. Bütün spritüel çalışmaların amacı anda yaşamak ve akışta kalmaktır. Bunları çevremizde sık sık duyar olduk. Eğer akışa izin verirsek her şey tam da olması gerektiği gibi olur. Fakat birçok kişi aşırı kontrolcü veya negatif düşündüğü için mutsuzdur. Anı yaşamaz ve sürekli şikâyet eder.

 Hepimiz yaşamlarımızda mutluluk ve huzur olsunistiyoruz. Sevgi ve mutluluk üzerine tasarlandık. Bunun dışındaki tüm duygular bize iyi gelmiyor. Mutlu isek enerjimiz akıyor ve her şey yolunda. Bedende, enerji sağlıklı aktığı için bütün sistemlertıkır tıkır çalışıyor. Ama mutsuz isek, olumsuz duygular hissediyorsak enerji akmıyor ve problemler yaşıyoruz. Çözümü dışarda arıyoruz. “O, değişsin. Ama ben haklıyım.” demek sorumluluğu almamak ve başkalarını suçlamak.  Bu çözüm değil ve inanın bu şekilde hiçbir sonuca varamazsınız. Her ne yaşıyorsanız bu sizinle ilgili sizin enerji bedeninizle ilgili. Hayatınızda başınıza gelenler sizin suçunuz değildir ama sizin sorumluluğunuzdur. Seanslarımda danışanlarımproblemlerinin kaynağını bulduklarında kendileride şaşırıyor.  Danışanın çocukluğunda yaşadığı bir olay, bir anı hala bugününü ve bugünkü kararlarını, yaşamını etkiliyor.

Sadece ve sadece kendini değiştirebilirsin. Sen değişirsen herkes ve her şey değişir. Her ne yapıyorsak yapalım tek amacımız; “Değerli olduğumuzu ve sevildiğimizi hissetmektir”.

Eylül döneminde tekrar görüşmek umuduyla.Sevgi ile kalın…

YORUM EKLE