ŞÜKRAN GÜNLERİNDE BİLİM VE SANAT MERKEZİ

Bilim ve Sanat Merkezi Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü karşısında olup 2015 Haziranında açılmış, çiçeği burnunda bir kurumdur.

Kurumun amacı okullarımızda bulunan üstün zekalı öğrencileri sınav sonucu seçerek Türk Milli Eğitimi amaçları doğrultusunda yetiştirmektir.

Bilim ve Sanat Merkezlerinde özel yetenekli öğrenciler ilkokul düzeyinde seçilmekte ve ortaöğretim sonuna kadar değerlendirilmektedirler. Halen okulun 46 öğrencisi var. Rekabet gücünün arttığı, teknolojinin hızla geliştiği bir dünyada, yerimizi alabilmenin ön koşulu olan bu okullar, muassır medeniyetin öncüleri olacaktır.

Bolu Bilim ve Sanat Merkezi olarak İzzet Baysal babamıza şükran günlerinde Bir Çınar Hikayemizle yer aldıklarını söylüyordu okul müdürümüz.

Minikler büyük bir ustalıkla sergiliyorlardı oyunlarını. Bir çınar tohumuydu toprağa düşen. Büyüdü çınar oldu. Dal budak saldı. Toplandı gölgesinde yaşlılar, kimsesizler hayat için, bir nefes için gencinden yaşlısına…

Bilimin ışığı sızıyordu her bir dalından, yaprağından. Nasıl da uyum içinde oynuyordu oyunlarını. Mazinin bohçasını açtılar tek tek yaşatıyorlardı anıları.

Şükran günlerinin belleklerde kalacak en güzel etkinlikleriydi Doğa koleji ve Bilim Sanat okullarının gösterileri.

O çocuklar görmüştü delik ceplerinde elleri titreyen. Neredeydi onların teşekkürleri?

Teşekkürler pırıl pırılzekaların sahiplerine, teşekkürler öğretmen yöneticilerine, müdürüne ve çorbada tuzu olan herkese.

YORUM EKLE