ŞÜKRAN GÜNLERİNDE DOĞA KOLEJİ

Eğitim ve sağlık dendiğinde ilk akla gelen isim oluyor İzzet baba.

Gönlü insan sevgisiyle dolu doldu olan hayırsever İzzet Baysal’a ayrılan şükran günlerinin, yirmi sekizincisi. Büyük bir coşkuyla kutladık. Hayatın her kesitinden insanların yer aldığı fotoğraf karelerine yansıyan gülümsemeleri aydınlata, gözlerdeki parıldamaları onun ruhunu da aydınlatmıştır. Ruhun şad, mekanın cennet olsun İzzet baba.

Modelinden ilham alan özel teşebbüs sahipleri ücretli de olsa aydınlattığın yolda eğitim kalitesini, en iyi şekilde kurdukları kadrolarla gençleri geleceğe hazırlamaktalar. Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in işaret ettiği muassır medeniyet yolunda ilerlemekteler.

Eğitime hizmetin, geleceğe, insanlığa hizmet olduğu bilinciyle kurulmuş olan Bolu Doğa Kolejinde eğitim öğretime 2016-2017 yıllarında başlayan okul İzzet Baysal adını taşıyan çoğu okula nazire yaparcasına 28.Şükran günlerine Hayra Adamış bir Ömür adıyla etkinliklere katılarak büyük bir takdir topladı.

Bolu Doğa Okulları bünyesinde Ana Okulu, İlkokul, Ortaokul ve lise bulunmakta. Bahçesinden okuluna laboratuvarları, sınıfları, oyun alanı kantini, hizmetlisinden öğretmeni, yönetimi ve müdürü ve de patronu ile pırıl pırıl bir okul.

Hedef; Sağlıklı, mutlu, başarılı, erdemli, geleceğin İzzet Baysal’ı olacak öğrenciler yetiştirmek diyor, okul müdürü Sn. Selami Kurdoğlu.

Oyun; İzzet Baysal’ın hayatından kesitler, iş hayatında yeğen Ahmet Baysal ile çalışma hayatındaki zorlukların aşılması. Adalet terazisinde hak ve hukuka riayeti temel alan bir anlayışla yılmadan çalışanların ortak kararıyla kurulan İzzet Baysal vakfı ve yapılan eğitim sağlık alanındaki yatırımlar.

Doğumdan ölüme uzanan yolda amca ve yeğenin yaşam hikayesi. Bazen gözyaşlarının kirpiklerden süzülürken oluşan hüzün. Bazen başarının mutluluğu dramize eden bir oyun. Başta öğrenci ve öğretmenleri kutluyor, emeği geçenlere teşekkür ederken cennet mekan İzzet babaya rahmet dilerim. 

YORUM EKLE