Karanlık olayından karanlık ilişkiler çıktı!

Bolu-Gerede Karayolu üzerinde 13 Mayıs 2016 tarihinde ölü halde bulunan Sevim Karanık’ın davasında yeni gelişme yaşandı. Bir kamyonun çarpması sonrası öldüğü açıklanan Karanlık’ın olayında, Geredeli iki kişi cinayetten yargılandı.

  Karanlık olayından karanlık ilişkiler çıktı!

Özel Haber: Kasım ŞAHİN

Yaklaşık 2.5 yıl önce İzmit’ten Bolu’ya geldiği ve daha sonrasında Gerede-Bolu Karayolunun emniyet şeridinde cesedi bulunan, kadın cesedinin Burdur da polis memuru olarak görev yapan Rıza Karanlık’ın eşi Sevim Karanlık’ın olduğu tespit edilmiş, yapılan çalışmalar sonrası genç kadına İstanbul’dan Elbistan’a yük taşırken Gerede-Bolu Karayolu üzerinde sürücü Tahsin Başoğlu’nun kamyonuyla çarpması sonrası ölüm olayı gerçekleştiği ortaya çıkmıştı.

SAVCI OLAYI TAKİBE ALDI

Bu olayın büyük bir yankıya neden olmasının ardından Bolu Cumhuriyet Savcısı, genç yaşta hayatını kaybeden Sevim Karanlık’ın, ölüm olayının cinayete olması ihtimali üzerine, sosyal paylaşım sitesinden olan facebook sayfasından paylaşımlarını araştırdığında Gereli Mehmet Ercan ile Bayram Torbalı ile en son görüşme yaptığı bu iki kişi ile de çektirdiği fotoğrafları sayfasından paylaştığını fark etti ve Savcı, Ercan ile Torbalı’nın teknik takibe alınarak dinlenmesini istedi.

CİNAYET İŞLEDİM

Savcının aldığı teknik takip kararı sonrası Ercan ile Torbalı, dinlenmeye başlandı. Sanıklardan Mehmet Ercan’ın İstanbul’da oturan bir kız arkadaşını arayarak, “Seni son bir kez görmek istiyorum. Başım belada. Bir cinayet işledik. Jandarma polis peşimde, yakalınsan uzun süre hapiste kalırım. Bunun için yanıma gelmeni istiyorum” demesi üzerine, savcılık hemen harekete geçerek, bu konuşmayı delil olarak görüp, olayın kaza değil, cinayet olduğuna kanaat getirerek Ercan ile Torbalı’nın, “Kasten öldürme, taksirle ölüme neden olma” suçlarından tutuklanmasını sağladı.

ALKOLDEN İLİŞKİ OLMADI

6 aydır tutuklu bulunan Mehmet Ercan ile Bayram Torbalı, Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktılar. Üzerlerine atılı suçlamayı kabul etmeyen Mehmet Ercan;  Karanlık’la Facebook sayfasından arkadaş olduk. Bir müddet kendisiyle görüştük ve sonrasında Bolu’ya gelmek istediğini, kendisini misafir etmemizi istedi. Arkadaşım Bayram Torbalı, Sevim’i otogardan alarak kiraladığı 1+1 bir daireye götürdü. Akşamleyin de beni davet ettiler. Aşırı derece alkol aldık. Sabahleyin de Yeniçağa ilçesindeki göl kenarında mangal yakıp, piknik yaptık. Göl kenarında Sevimle sadece kısa süreli bir sevişmemiz oldu. Sonra da araba içerisinde Sevim kendisinin ve benim pantolonumu çıkartarak ilişkiye girmek istedi. Bu durumu arkadaşım Bayrak görünce bizi çok kıskandı ve laf söyledi. Ama, alkollü olduğum için cinsel ilişkiye giremedim. Sevim, yol kenarına arabayı çektiğimizde valizini ve çantasını alarak, yanımızdan ayrıldı, karayolunun karşısına geçti. Bayram’da arabayı terk edip, yanımdan ayrıldı. Birkaç dakika sonra Bayram beni telefonla arayarak, pat diye bir ses geldi. Sevim’e araba çarptı galiba, söyleminde bulundu. Ama, cinayetle hiçbir ilgim yok” dedi.

SEVİMLE CİNSEL İLİŞKİMİZ OLDU

Diğer sanık Bayram Torbalı’da, ölen Sevim Karanlık ile facebook sayfasından tanıştığını belirterek, “Sevim sürekli olarak facebook sayfasından cinsel içerikli canlı yayınlar yapıyordu. Kocasıyla sorunları olduğunu, intihar bile etmek istediğini söylüyordu. Bir gün beni arayarak, yanıma gelmek isteğini söyledi. Bende kabul ettim. Geldiğinde bir ev kiraladım ve o gece alkol aldıktan sonra kendisiyle cinsel birlikteliğimiz oldu. Yeniçağa’da göl kenarında mangal yapıp alkol aldık. Geri dönerken arabayı ben kullandım. Mehmet önde otururken bir anda arka koltuğa Sevim’in yanına gitti. Dikiz aynasına baktığımızda Sevim, Mehmet’in kucağındaydı. Bu duruma sinirlendim ve arabadan inip yaklaşık 200 metre yürüdüm. Bir anda pat diye bir ses duyduktan sonra Mehmet’i arayarak durumu anlattım. Sevim’e araba çarpmış olabilir dedim. Benim bildiğim bu kadar kesinlikle cinayet falan işlemedik. Sevim kaza kurbanı sonrası ölmüştür” diye konuştu.

KAMYON ŞOFÖRÜ KONUŞTU

Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada olay akşamı Sevim Karanlık’a kamyonuyla çarpıp ölümüne neden olan sürücü Tahsin Başoğlu’da tutuksuz yargılandı. Başoğlu, SEGBİS sistemiyle katıldığı duruşmada; “Olay akşamı Gerede ilçesine yakın bir benzin istasyonundan mazot aldım ve tekrar ola çıktım. Yol boş olduğu için uzun farlarımla gidiyordum. Birden arkamdan bir taksi selektör yakarak, solmama yapacağını söyleyince bende kamyonumu sağ şeride geçirdim ve farlı kısaya aldım. O sırada kamyonun sağ kısmından tampondan bir ses geldi. Çok ıssız bir yer olduğundan bir hayvana çarptığımı sanarak, yaklaşık 200 metre sonra güvenli bir şekilde kamyonu çektim. Tampona baktığımda sağ alt kısmında hasar olduğunu gördüm. Sonra beni jandarmalar aradı, bende başıma böyle bir olay geldiğini karakolda anlattım. Benim hiç suçum ve günahım yoktur”

BENİM KARIMIN OLMAZ

Duruşmaya müşteki olarak katılan ve Burdur’da polis memuru olarak görev yapan Rıza Karanlık’ta, eşinin kasten öldürüldüğünü belirterek; “Olaydan bir gün önce eşik yanında 2 bin TL nakit para ile İzmit’e arkadaşının yanına gitti. Ama, neden Bolu’ya gittiğini bilemiyorum. Benim karım böyle tip insanlarla kesinlikle bir ilişkisi olmaz. Cinsel ilişkisi bile olmaz. Bu adamlar tutarsız, mesnetsiz insanlar. Karım bilerek öldürülmüştür. Hatta İzmit’ten Bolu’ya gelirken, arkadaşından da 250 lira almış. Karımın cep telefonu da derede bulunmuştur. Ölümden sonra çantası bana teslim edildiğinden içerisinde sadece 10 mira bozuk para ve içi boş çok sayıda sigara paketi vardı. Bu bir kaza değildir. Arabanın üzerine itilme sonrası ölümdür ve cinayettir. Gedeli olan bu iki kişiden davacı ve şikayetçiyim” açıklamasında bulundu.

Mahkeme heyeti 6 aydır cezaevinde bulunan Ercan ile Torbalı’nın adli kontrol şartıyla tahliyesine, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri sabah 09.00 ile 18.00 bağlı bulundukları polis merkezine imza vermeleri ve yurt dışına çıkış yasağıyla birlikte tahliyelerine duruşmanın 14 Mart 2019 tarihine ertelenmesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 07:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128