Öğrenciler sonunda isyan etti

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi(BAİBÜ) öğrencileri, uzun süredir yaşanan ulaşım sorunuyla alakalı başlattıkları imza kampanyasını tamamladı. Öğrenciler topladıkları imzaları Bolu Belediyesi’ne giderek teslim ettiler.

Öğrenciler sonunda isyan etti
 

Haber: BMA

BAİBÜ öğrencileri, 2015 yılından beri bir türlü çözüme kavuşturulamayan ulaşım sisteminin sorunları nedeniyle geçtiğimiz Aralık ayında bir imza kampanyası başlattılar. Kısa sürede yoğun ilgi gören imza kampanyasının tamamlamasının ardından bir grup BAİBÜ öğrencisi sosyal medya üzerinden örgütlenerek imzaları Bolu Belediyesi’ne teslim etmeye gitti. İmzaları teslim eden BAİBÜ öğrencileri, daha sonra belediye önünde bir basın açıklaması yaparak ulaşımla alakalı yaşanan sorunlara ilişkin taleplerini sıraladı.

BU EZİYETE BİR SON VERİN

Öğrenciler adına basın açıklamasını yapan BAİBÜ öğrencisi Gizem Parça, yıllardır ulaşımla alakalı sorunların çözülmesini beklediklerini, ama hiç kimsenin konuyla ilgilenmediğini ve taleplerin karşılanmadığını belirterek şunları söyledi; “Ulaşım sorunu sadece üniversite öğrencilerinin problemi değildir. Bu sorun, Tıp Fakültesinde tedavi görmek isteyen binlerce kişinin de etkilendiği, Bolu’nun en büyük sorunlarından bir tanesidir. Her sabah yüzlerce hasta Tıp Fakültesinde tedavi olabilmek için otobüslere biniyor. Hem öğrenciler hem hastalar sağlıklı bir yolculuk gerçekleştiremiyor. Onlarca kişi ayakta yolculuk ediyor, tıka basa yaklaşık yarım saat süren bir eziyeti her gün çekmek zorunda kalıyoruz. Artık bu eziyete bir son verilmesini yetkililerden talep ediyoruz.”

TALEPLER İSE ŞÖYLE;

BAİBÜ öğrencilerinin ulaşımla ilgili talepleri ise şu şekilde sıralandı:

Ulaşım fiyatlarına yapılan zamların düşürülmesi. Otobüs seferlerinin arttırılması. Otobüslerin kapasitesinden fazla kişi almaması. Otobüs güzergahlarının öğrencilere yönelik düzenlenmesi (Mimarlık-Mühendislik fakültesi, İlahiyat fakültesi önünden araçların geçişinin sağlanması)

Otobüs kalkış/sıra süresinin az olmasından dolayı öğrenci kuyruklarının uzamasına çözüm bulunması. Kart dolum noktalarındaki makinelerin arıza kontrollerinin düzenli olarak yapılması. Tıp-Araştırma hastanesinden boş otobüslerin kaldırılması. Kampus içi ulaşım yapan ring hattının ücretiz olması.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 01:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128