100 dolarlık asgari ücreti 400 dolara çıkardık

100 dolarlık asgari ücreti 400 dolara çıkardık

Adalet ve Kalkınma Partisi Bolu 1. Sıra Milletvekili Adayı Ali Ercoşkun, Aktaş Mahallesi’nde seçim çalışmalarını sürdürdü. Mahalle sakinleri ile bir araya gelen Ercoşkun, 12 Haziran’da yapılacak olan genel...

Adalet ve Kalkınma Partisi Bolu 1. Sıra Milletvekili Adayı Ali Ercoşkun, Aktaş Mahallesi’nde seçim çalışmalarını sürdürdü. Mahalle sakinleri ile bir araya gelen Ercoşkun, 12 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler için destek istedi. Ziyaretleri sırasında bir konuşma yapan AK Parti Milletvekili Adayı Ercoşkun, “2002’de tek başına iktidara gelmiş olmanın avantajıyla yaptığımız icraatlar ne kadar başarılı olduğumuzun kanıtıdır.”dedi.

 

Ak Parti Bolu Milletvekili adayı Ali Ercoşkun seçim çalışmalarına bütün hızıyla devam ediyor.2002 yılında 3 partili bir koalisyonun olduğunu hatırlatan Ercoşkun; “Bu koalisyon Anavatan Partisi, MHP ve DSP den oluşuyordu. Bu 3 partili hükümet iş başındayken bir anayasa kitapçığı fırlatıldı diye ülke bir anda hem siyasi hem de ekonomik bir krize girdi. Bir anda döviz üçe katlandı. Ticaret durma noktasına geldi. Ciddi anlamda ülkede bir kaos ortamı oluştu. Siyasi kriz oldu. Sonrasında 5 yıllığına göreve gelen bu hükümet erken seçim kararı almak zorunda kaldı” diye konuştu.

 

“2002 yılında memur maaşlarını ödeyemiyorlardı”

Türkiye’nin 2002 yılındaki seçim döneminde 1 ay sonrasının memur maaşını ödeyemez bir noktaya geldiğine vurgu yapan Ercoşkun; “ IMF’nin kapısında 1 milyar dolar alabilmek için yatıp kalkan bir Türkiye vardı. Dünya ile hiçbir ilişkisi olmayan sadece kendi içinde meselelere odaklanmış, teröründen ekonomiye kadar, siyasi ortama kadar kendi içindeki meseleleri çözememiş, çözmeye çalışan ama bir türlü işin içinden çıkmayan bir yapı vardı. 2002’de tek başına iktidara gelmiş olmanın avantajıyla bu milletin kendi içinden çıkan birisi olmanın başta Genel Başkandan başlayarak bütün alt kadrolarına kadar bu milletin gerçek evlatları gerçek temsilcileri olmanın verdiği avantajla yapılan icraatlar bugüne kadar birçok alanda başarılı oldu.”diye konuştu.

 

“Artık Amerika’ya el pençe divan duran bir ülke değiliz”

Türkiye’de şu anda asgari ücret’in 650 TL olduğunu, doların kurunun ise 1580 lira olduğuna dikkat çeken Ercoşkun; “ 2002 de bir asgari ücretle yaklaşık 100 dolar satın alınıyordu. Şu anda 400 dolar satın alınabiliyor. Reel olarak 4 kat artmış. Yeterli mi? tabiî ki değil. Bir eve asgari ücret yetmez. Asgari ücretin daha iyi noktalara gelmesi lazım. Aynı şekilde emekli maaşlarının da iyi seviyeye gelmesi lazım. Türkiye’nin en büyük açığı Sosyal Güvenlikten kaynaklanıyor. Eksiklilerimiz olsa da artık 1 Amerikan Başkanına veya Avrupa Birliği’nin karşısında el pençe duran bir ülke değiliz.  Öyle bir Genel Başkan’a sahibiz ki İsrail Cumhurbaşkanı’na karşı siz katilsiniz diyen ve yaptıkları haksızlıklara karşı dur diyen bir başbakana sahibiz “ şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.