112 tacizcilerin ikinci adresi oldu

112 tacizcilerin ikinci adresi oldu

Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, ''112 Acil yardım istasyonunu 2010 yılı içerisinde 100 bin kişi aradı ve bunlardan yaklaşık 12 bini gerçek vaka çıktı'' dedi.  ''2010 yılı sağlık...

Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, ''112 Acil yardım istasyonunu 2010 yılı içerisinde 100 bin kişi aradı ve bunlardan yaklaşık 12 bini gerçek vaka çıktı'' dedi. 


''2010 yılı sağlık hizmetleri değerlendirme'' toplantısı Bolu Valisi İbrahim Özçimen başkanlığında öğretmenevinde yapıldı. İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, Vali İbrahim Özçimen ile Bolu'da bulunan hastanelerin başhekimlerinin katıldığı toplantıda, sunum yaparak 2010'da yapılan sağlık hizmetleri hakkında bilgi verdi. Bolu’nun sağlık anlamında çok ileri seviyede olduğunu kaydeden Koç, ''Türkiye ortalamasına göre Bolu sağlık anlamında çok iyi bir durumda. Yapılacak yatırımlar ve açılacak olan yeni üniteler ile daha da ileri bir seviyede olacağız ve halkımıza daha iyi bir sağlık hizmeti sunacağız'' dedi.112 Acil Yardım istasyonunun çalışmaları hakkında bilgi veren Koç, 2010 yılı içerisinde yaklaşık 100 bin kişinin 112 Acil Yardım istasyonunu aradığını belirterek, ''Arayan numaralar içerisinde sadece 12 bin tanesinde gerçek vakaya rastlandı. 112 Acil Yardım istasyonu bazı numaralar tarafından aranıyor ne olduğu belli değil, aranıyor kapatılıyor, aranıyor hakaret ediliyor ya da orada görev yapan hekim ve personel taciz ediliyor. Artık personelimiz hakkında yapılan taciz edici konuşmalarla ilgili olarak adli sürecin başlatılması gerekiyor. Bu konuda haberlerin çıkmasının ardından telefonla taciz’in azaldığını söyleyebilirim. Yaklaşık 10 aramadan biri gerçek arama. Biz söz konusu gerçek dışı aramaları da tespit edebiliyoruz ve gerekli adli sürecin başlatılmasını sağlayabiliyoruz. Bu tür aramaların olmaması gerek. Çünkü bizler medeni toplumlarız. İnsanlar ihtiyaç duyduğunda aramalı ve gerekli olan sağlık hizmetini hızlı bir şekilde almalı.'' diye konuştu. Vali Özçimen ise Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç'a Bolu genelinde yapılan sağlık hizmetleri konusunda teşekkür ederek, Bolu'nun sağlık konusunda çok iyi bir konumda olduğunu, daha da iyi olacağını ifade etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.