15 İlköğretim müfettişi tayinini istedi##hb_manset.gif

15 İlköğretim müfettişi tayinini istedi##hb_manset.gif

Yıllardan beri Bolu’da görev yapmakta olan 15 ilköğretim müfettişi aynı anda tayinini istedi. Konu ile ilgili olarak konuşan Bolu İl milli eğitim müdürü Recep Sezer; “Yaşanan süreç normal bir süreçtir....

Yıllardan beri Bolu’da görev yapmakta olan 15 ilköğretim müfettişi aynı anda tayinini istedi. Konu ile ilgili olarak konuşan Bolu İl milli eğitim müdürü Recep Sezer; “Yaşanan süreç normal bir süreçtir. Tayinini isteyen ilköğretim müfettişlerinin sayısının fazlalılığına bakılarak kurumda bir noksanlık aramanın ya da bu olayı başka yerlere çekmenin doğru olmayacağı kanısındayım.” Dedi.

 

2011 Yılı MEB-PGM Eğitim Müfettişlerinin İsteğe Bağlı Yer Değiştirme İşlemleri uyarınca Bolu İl milli eğitim müdürlüğünde görev yapan 15 eğitim müfettişinin görev yerinin değiştiği açıklandı. Konu ile ilgili olarak konuşan Bolu İl Milli eğitim müdürü Recep Sezer bütün müfettişlerin kendi isteğiyle tayinlerini istediğini söyleyerek; “ Uzun zamandan beri yönetmeliğin çıkmasını bekliyorduk. Giden birbirinden kıymetli arkadaşlarımızın yerine yeni arkadaşlarımız gelecek ve çalışmalarını sürdüreceklerdir.” Dedi.

Söz konusu isimlerin görev sürelerini doldurduğunu ve uzun zamandır tayin edilmeyi beklediklerinin altını çizen Sezer; “Yaşanan süreç normal bir süreçtir. Tayinini isteyen ilköğretim müfettişlerinin sayısının fazlalılığına bakılarak kurumda bir noksanlık aramanın ya da bu olayı başka yerlere çekmenin doğru olmayacağı kanısındayım. Arkadaşlarımız görev sürelerini doldurduktan sonra yeni yönetmeliğin çıkmasını beklemeye başlamışlardı. Şimdi de kendi istekleriyle çeşitli illere tayinleri çıkmıştır. Yaşananlar bundan ibarettir” diye konuştu. Sırada İlçe milli eğitim müdürlerinin tayinlerinin olduğu da gazetemize sızan bilgiler arasında yer aldı.

 

Tayini çıkan Milli eğitim müfettişlerinin isimleri ve tayin oldukları iller şu şekilde sıralanıyor;

 

İstanbul; Senai Hancı, Mehmet Özçelik, İsmail Can,

Ankara; Ali Şimşek, İlhan Yüksel, Hasan Akabalı, Mehmet Baş, Fehimdar Çiftçi

Düzce; Galip Özcan, Kemal Aydoğdu, Yaşar Hakkı Bilgin

Zonguldak; Dilaver Beşli, Muvafık kılıç, Nadir Aksoy

Sakarya; Durmuş Demirkaya

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.