166.yıl kutlamaları başladı

166.yıl kutlamaları başladı

Polis Teşkilatının kuruluşunun 166. yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde İl Emniyet Müdürü Tahir Bayındır, Vali İbrahim Özçimen’i makamında ziyaret etti.   İl Emniyet...

Polis Teşkilatının kuruluşunun 166. yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde İl Emniyet Müdürü Tahir Bayındır, Vali İbrahim Özçimen’i makamında ziyaret etti.

 

İl Emniyet Müdürü Tahir Bayındır ziyarete Emniyet Teşkilatı mensupları ile birlikte geldi. Polis teşkilatının kuruluş yıldönümü etkinlikleri hakkında Vali Özçimen’e bilgiler veren İl Emniyet Müdürü Bayındır, “Biz Polis Teşkilatı olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sizlerin emrinde çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. Polis teşkilatının 166. kuruluş yıldönümünü kutlayan Vali İbrahim Özçimen, Polis Teşkilatının çok büyük ilerlemeler kaydettiğini dile getirdi. Polis Teşkilatının gerek ülkemizde gerekse tüm dünyada saygı uyandıran ve örnek alınan bir teşkilat olduğuna dikkat çeken ve bundan dolayı da mutlu olduğunu sözlerine ekleyen Vali Özçimen, “Bu gelişim de, geçmiş mensupların ve şimdikilerin fedakârca çalışmaları sayesinde olmuştur. Polislerimiz başarılı oldukça hükümet de polisimize destek vermiştir. Son yıllarda özellikle teknolojik gelişmeler sayesinde suçluların tespit edilerek yakalanmaya başlanmasından sonra teşkilat büyük bir sıçrama yaptı. Eğer bugün biz çok rahatlıkla işkencelere sıfır tolerans diyebiliyorsak, delilden suça ve suçluya gitmeyi başarmamızdan dolayı diyebiliyoruz. Polisimiz artık suçluya öyle delillerle gidiyor ki artık suçlu diyecek bir şey bulamıyor” dedi. Teknolojinin gelişiminin suçlular tarafından da kullanıldığına dikkat çeken Vali Özçimen, “Biz suçludan bir adım önde olursak başarılı olabiliriz. Günümüzde artık suçlular da bizim bildiğimiz suçlular değil. Suçlu artık etrafta kamera olduğunu bilerek suç işliyor, suçlu parmak izinin alınabileceğini bilerek suç işliyor. Bu yüzden mutlaka son teknolojiyi takip etmeli, devamlı personeli hizmet içi eğitime tabi tutmalıyız ve her zaman üzerimize almış olduğumuz kutsal ve ağır yükün bilincinde olarak görev yapmalıyız. ”şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.